شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 54373 | |


همسر «پیکاسو» به عنوان متهم اصلی پنهان کردن 300 اثر هنری ارزشمند برای مدت 40سال شناخته شد. طبق گزارش گاردین، «پیر لگوئنه» که سال گذشته به جرم نگهداشتن نزدیک به 300 اثر هنری «پابلو پیکاسو» برای مدت 40سال در گاراژ خانه‌اش محکوم شده بود، در دادگاه «استیناف» فرانسه اقرار کرد که بیوه «پیکاسو» از او خواسته تا این آثار هنری را برای خانواده‌اش پنهان کنم.

«لگوئنه» در دادگاهی که در منطقه «اگزان-پروانس» در جنوب فرانسه برگزار شد، توضیحات جدیدی درباره ماجرای ناپدید شدن تابلوهای «پابلو پیکاسو» ارائه داد و گفت: «خانم «ژاکلین پیکاسو» که با پسرخوانده‌اش «کلود پیکاسو» مشکلاتی داشت، پس از مرگ «پیکاسو» در سال 1973 میلادی بین 15 تا 17 کیسه حاوی آثار هنری را به او داده و از او خواست که آنها را نگهداری کند و قصد داشت از وارد شدن این آثار هنری در فهرست اموال وراثتی «پیکاسو» جلوگیری کند.»

وی همچنین فاش کرد که در جلسه دادگاه بدوی از ترس آنکه به جرم دزدیدن این کیسه‌ها محکوم شود حقیقت را نگفته است. «اریک دوپوند-مورتی» وکیل خانوادگی پیکاسو نیز عنوان کرد که تنها چند روز پیش از این مساله آگاه شده است. این مجموعه آثار هنری که سال‌ها خبری از آنها نبوده و هنوز قیمت آنها برآورد نشده است، شامل طراحی‌هایی از انسان و اسب، 9کولاژ کمیاب کوبیسم و چندین اثر از دوران افسردگی پیکاسوست، همه این آثار بین‌ سال‌ 1900 تا 1932 خلق شده‌اند. مقامات فرانسه این مجموعه آثار هنری را در سال 2010 میلادی و زمانی که «پیر لگوئنه» قصد داشت از اصل بودن آنها اطمینان حاصل کند، به دست آوردند و آنها را تحویل «رویز پیکاسو» ششمین وارث خانواده «پیکاسو» دادند. به گزارش ایسنا، «پابلو پیکاسو» که او را به عنوان بنیانگذار سبک کوبیسم هم می‌شناسند، با گذشت ۴۰سال از مرگش هنوز از محبوب‌ترین و تاثیرگذارترین هنرمندان جهان است. شهرت او علاوه بر کارهایش به سرقت پی‌درپی آثار هنری‌اش مربوط است. او نقاش، طراح صحنه، پیکرتراش و سرامیک‌کار اسپانیایی و یکی از برترین و تاثیرگذارترین هنرمندان قرن بیستم بود که به‌دلیل جست‌وجوگری، نوآوری، پرکاری و اثرگذاری بر هنرمندان معاصران او را به عنوان مهم‌ترین هنرمند قرن می‌خوانند.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران