شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 53054 | |

معمار ایتالیایی برای طراحی ۱۰۰رستوران در هتل‌های نوساز ایران اعلام آمادگی کرد. «پائلو آلبانو» که به تازگی طراحی چهار هتل بزرگ در شهر لندن را به پایان رسانده، با بسته‌ پیشنهادی خود به تهران آمد تا برای طراحی ۱۰۰ رستوران به سبک ایتالیایی در ۱۰۰هتلی که قرار است ساخته شود، اعلام آمادگی کند.

به گزارش ایسنا، آلبانو در گفت‌وگویی که با خبرنگاران گردشگری در تهران داشت، در پاسخ به این پرسش که آیا فقط برای طراحی رستوران و هتل در ایران داوطلب شده یا قرار است به همراه گروهی که کار می‌کند، سرمایه‌گذاری هم داشته باشد؟ گفت: من فقط یک طراح و آرشیتکت هستم، اما با سرمایه‌گذاران زیادی در ایتالیا و سایر کشورها آشنا هستم که اگر بخواهم در ایران یا هر جای دیگری فعالیت کنم، در این رابطه به من کمک و همراهی خواهند کرد.

او درباره ایده‌یی که در ایران دنبال می‌کند، توضیح داد: طبق آنچه مسوولان ایرانی گفته‌اند، قرار است هتل‌های زیادی در این کشور ساخته شود که پروژه‌ ۱۰۰هتل، ۱۰۰ کسب و کار از آن جمله است. این هتل‌ها حتما به رستوران و حتی طراحی فضای داخلی نیاز دارند که ما برای آنها پیشنهادهایی داریم. به تهران آمده‌ایم که این پیشنهادها را مطرح کنیم و ارزیابی‌های لازم را انجام دهیم.

این معمار ایتالیایی درباره‌ میزان آشنایی‌اش با معماری ایرانی و بهره بردن از آن در طراحی هتل‌ها و رستوران‌هایی که قرار است در کشورمان ساخته شود، اظهار کرد: معماری ایرانی بر اصول مهندسی اشکال هندسی استوار است. به نظر من اگر کسی بخواهد در رابطه با معماری ایرانی فعالیت کند باید تاریخ معماری این کشور را مورد بررسی قرار دهد تا بتواند با تلفیق دانش روز، به نتیجه مطلوبی برسد.

آلبانو تاکنون در کشورهای ایتالیا، ایالات متحده امریکا، انگلستان و غنا پروژه داشته و هم‌اکنون در حال اجرای پروژه دیگری در کشور کنگوست. او درباره‌ طرح‌ها و معماری‌هایی که در این کشورها داشته است، گفت: پروژه‌های من مختلف بوده‌اند. آنچه در کشور کنگو اجرا می‌کنم یک مجموعه ورزشی ویژه‌ کودکان و نوجوانان است که با حمایت سازمان‌های بین‌المللی همچون یونسکو اجرا می‌شود و قابلیت خدمات‌دهی به ۹هزار کودک و نوجوان را دارد.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران