شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 53052 | |

رییس انجمن حمایت از بیماران سوخته، بااشاره به آغاز سال تحصیلی و شروع فصل سرما، توجه به ایمنی وسایل گرمایشی مدارس کشور را مورد تاکید قرار داد. به گزارش مهر، محمدجواد فاطمی اظهار داشت: باتوجه به وقوع سالانه ۱۵۰هزار مورد سوختگی و ۳هزار مرگ بر اثر سوختگی در کشور و همچنین دوره‌های طولانی درمان و هزینه‌های بالای سوختگی که البته قابل پیشگیری است، سوختگی به‌عنوان یکی از اولویت‌های وزارت بهداشت تلقی شده است.

وی افزود: هنگام وقوع این آتش‌سوزی‌ها به دلایلی مانند نبود برنامه معین برای فرار، ناکارآمدی تجهیزات اطفای حریق یا استفاده‌کنندگان از آنها و نامناسب بودن شرایط فیزیکی ساختمان‌ها، دانش‌آموزان دچار سوختگی‌های شدید می‌شوند.

فاطمی ادامه داد: یکی از نکات تلخ این قبیل حوادث اینجاست که بارها و بارها چنین حوادثی گزارش شده است، بدون آنکه اقدام موثری جهت جلوگیری از حوادث مشابه صورت گیرد. فاطمی بر ضرورت پیشگیری از بروز حوادث مشابه در مدارس کشور تاکید کرد و گفت: انجمن حمایت از بیماران سوخته درنظر دارد به گنجاندن محتوای پیشگیری از سوختگی در کتب درسی همت گماشته تا با همکاری جامعه و توسط والدین دانش‌آموزان و با کمک کارکنان مدرسه به‌سوی ایمن کردن مدارس، گامی برداشته شود.

وی افزود: در حال حاضر مدارس با کیفیت‌های متفاوت از نظر ایمنی در سراسر کشور وجود دارد و ممکن است در برخی آنها موارد مستعد بروز حادثه وجود داشته باشد و به‌دلیل اینکه تاکنون حادثه‌یی اتفاق نیفتاده است توجه چندانی به آنها نشده یا حتی شناسایی نشده‌اند، بنابراین مطالبه‌یی نیز جهت رفع آنها نشده است.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران