شماره امروز: ۵۴۷

| | |


برخی سینماگران در پی پخش تیزرهای فیلم‌هایشان از ماهواره به دستور دادستانی«ممنوع‌الکار» اعلام شدند. به گزارش ایسنا در پی پخش تیزرهای ماهواره‌‌یی برخی فیلم‌های درحال اکران، دادستانی به تازگی در نامه‌ به سازمان سینمایی وزارت ارشاد برخی از سینماگران که این روزها فیلم بر پرده دارند و تیزر فیلم‌هایشان در شبکه‌های ماهواره‌‌یی پخش شده را «ممنوع‌الفعالیت» اعلام کرده است. حبیب ایل‌بیگی، معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی در همین رابطه صحت این موضوع را تایید کرد و صحبت کردن در این زمینه را به بعد از جلسه‌یی که با سینماگران خواهد داشت، موکول کرد. بنا بر این گزارش در چند ماه گذشته تعدادی از تهیه‌کنندگان سینما به دلیل پخش تیز فیلمشان از شبکه «جم» ناچار شدند با حضور در دادسرای فرهنگ و رسانه پاسخگو باشند و تعهد دادند تا آگهی فیلمشان از شبکه‌های خارج از کشور پخش نشود و نمایش فیلم «آآدت نمی‌کنیم» هم برای مدتی متوقف شد، بعد از این اتفاقات پخش این تیزرها متوقف شد اما دوباره از اوایل مرداد ماه از سر گرفته شد تا جایی که معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی اول مرداد ماه مطرح کرده بود:«ظاهرا این شبکه در اقدامی خودسرانه بار دیگر تیزر فیلم‌های سینمایی ایرانی را پخش می‌کند و در این شرایط دستگاه قضایی می‌تواند از طریق مجامع بین‌المللی پیگیر این موضوع باشد.»

ایل‌بیگی با اشاره به حاشیه‌هایی که چندی پیش بر اثر پخش تیزر فیلم‌های سینمایی برای سینماگران به وجود آمد، یادآور شده بود:« بعد از آن اتفاقات، همه تهیه‌کنندگان تاکید کردند که پخش تیزرها از سوی خود شبکه جم بوده و حالا هم شاهد اقدامی عجیب از سوی این شبکه هستیم. البته این شبکه چندی پیش اعلام کرده بود ما دوباره خودمان دست به عمل می‌زنیم و تیزرها را پخش می‌کنیم. در این وضعیت، سیستم قضایی ما می‌تواند وارد عمل شود و این مساله را در حوزه بین‌الملل پیگیری کند.»

این مدیر در پاسخ به این پرسش که آیا این اقدام خودسرانه می‌تواند به ضرر سینماگران ما تمام شود؟ هم گفته بود: «حتما دستگاه‌های نظارتی مطلع می‌شوند که آیا این تیزرها از داخل کشور سفارش شده یا اینکه این شبکه به طور خودسر آنها را پخش می‌کند و اگر معلوم شود، پخش تیزر فیلمی بدون سفارشی از داخل کشور اتفاق افتاده باشد، اینگونه نیست که با سازندگان آن فیلم برخورد شود.»

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران