شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 49735 | |

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست استان تهران با اشاره به خرید و فروش «گرگ» در فضای مجازی، از آغاز نظارت بر مرکز خرید و فروش حیوانات خبر داد. به گزارش ایسنا، نقی میرزاکریمی در ارتباط با قاچاق حیات‌وحش در تهران گفت: یکی از مهم‌ترین برخوردهایی که امسال در بحث قاچاق داشتیم؛ مربوط به 5 بهله «بالابان» بود که باندی از استان بوشهر می‌خواستند این پرندگان را از کشور خارج کنند ولی ما آنها را در تهران دستگیر کردیم.

وی ادامه داد: ما به مرکز خرید و فروش حیوانات خلیج‌فارس ورود کردیم، در آنجا مهم‌ترین مشکل ناآگاهی غرفه‌داران بود که ما کلاس آموزشی گذاشتیم و گونه‌های ممنوعه را به غرفه‌داران معرفی کردیم. از این هفته رصد ما بر این مرکز شروع می‌شود و غرفه‌هایی که گونه‌های ممنوعه داشته باشند؛ علاوه بر اینکه جمع‌آوری می‌شوند، با توجه به تعاملی که با شهرداری داریم دیگر به مسوولان آنها غرفه اجاره داده نمی‌شود. فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست استان تهران با اشاره به مانور و گشت این یگان برای برخورد با تخلفات در مراکز خرید و فروش حیوانات مانند بزرگراه آزادگان گفت: در کنار غرفه‌های قانونی خرید و فروش، برخی دستفروشان در کنار آنها تخلفاتی را انجام می‌دهند و شاید گاهی خود غرفه‌داران هم تخلفاتی را انجام دهند. ما رصدهایمان را انجام می‌دهیم از شهرداری هم خواسته‌ایم؛ همکاری داشته باشند و امیدوارم بتوانیم، در یک یا دو ماه آینده ساماندهی خوبی را داشته باشیم.

میرزاکریمی اظهار کرد: در بحث فضای مجازی نیز همکاران ما خرید و فروش غیرمجاز حیات وحش را رصد می‌کنند، اکنون بیشتر خرید و فروش‌ها در این حوزه به سمت فضای مجازی رفته است؛ ما از سایت‌هایی که به صورت غیرقانونی خرید و فروش می‌کنند؛ شکایت کرده‌ایم و از طریق پلیس فتا این پرونده‌ها را پیگیری می‌کنیم و در مواردی هم همکاران ما در قالب خریدار ورود پیدا می‌کنند و برای نمونه با این شیوه توانستند فردی که گرگی را برای فروش به تهران آورده بود، دستگیر کنند؛ همچنین مورد دیگر در زمینه خرید و فروش گربه جنگلی داشتیم، اما به هر حال در فضای مجازی رصد باید بیش از این باشد.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران