شماره امروز: ۵۴۷

| | |


ثروتمندترین مرد چین برای رقابت با پارک‌های تفریحی دیزنی یک مجموعه عظیم تفریحی را با زمینه فرهنگی چینی تاسیس کرد. مجموعه «واندا سیتی» در جنوب‌شرقی شهر نانچانگ با هزینه‌یی بالغ بر 3 میلیارد دلار ساخته شده و شامل یک آکواریوم و مراکز خرید متعدد است. به گزارش خبرآنلاین، وانگ جیان‌لین مالک این مجموعه تفریحی قصد دارد با راه‌اندازی این مجموعه فرهنگ چینی را به مردم چین و جهانیان عرضه کند. کمپانی دیزنی ماه آینده پارک تفریحی خود را در شانگهای افتتاح می‌کند. مجموعه تفریحی چینی «واندا سیتی» یک پارک تفریحی 800 میلیون دلاری با زمینه فرهنگی چین، مراکز خرید سرپوشیده عظیم و به ادعای خودشان بزرگ‌ترین پارک اقیانوسی جهان است. گروه تجاری واندا سرمایه‌گذاری‌های زیادی در صنعت فیلمسازی انجام داده است. به نظر می‌رسد که این سرمایه‌دار بزرگ چینی قصد مقابله با دیزنی در چین و مطرح کردن خود به عنوان یک برند جهانی صنعت سرگرمی را در سر می‌پروراند. در مراسم افتتاحیه این پارک تفریحی، آقای وانگ با اشاره به اینکه چین برای عرضه فرهنگ چند هزار ساله خود از اعتماد به نفس کافی برخوردار نیست، گفت: «ما قصد داریم با ایجاد یک برند جهانی برای بخش خصوصی چین سرمشق شویم.» او یک هفته پیش نیز به تلویزیون مرکزی چین گفته بود: «دوران اشتیاق برای میکی موس و دانلد داک به پایان رسیده است.»

شرکت واندا قصد دارد 15 پارک تفریحی دیگر را تا سال 2020 در سراسر چین احداث کند. پارک تفریحی دیزنی در شانگهای با هزینه‌یی بالغ بر 5.5 میلیارد دلار ساخته شده است. این پارک ششمین پارک دیزنی در جهان و چهارمین پارک این کمپانی خارج از امریکا پس از پارک‌های پاریس، توکیو و هنگ‌کنگ است. دیزنی‌لند، خود را شادترین مکان دنیا می‌نامد، علاوه بر اینکه بازدیدکنندگان خود را در پنج مکان در سراسر دنیا، شاد نگه می‌دارد، هر یک از تم پارک‌های (Theme park) آن به گونه‌یی طرح‌ریزی شده‌اند تا فرهنگ و سلیقه محلی آنجا را نیز فراهم آورده و به بازدیدکنندگان ارائه کنند. جز دو مکان اصلی دیزنی‌لند در ایالات متحده، یعنی

«دیزنی لند» در کالیفرنیا و «دنیای والت دیزنی» در فلوریدا، دیزنی لندهای ساخته شده در پاریس، توکیو و هنگ‌کنگ، به طرز ماهرانه‌یی گزینه‌های متفاوتی از غذا خوردن، سواری کردن و فضاسازی را عرضه کرده‌اند. در این میان دیزنی‌لند توکیو در سال 1983 افتتاح شد و بزرگ‌تر از دیزنی‌لند اصلی واقع در کالیفرنیاست. دیزنی لند توکیو بعد از دو پارک دیزنی در ایالات متحده، پر بازدید‌کننده‌ترین تِم پارک در دنیاست.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران