شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 41535 | |

سرمایه‌گذار سریال «شهرزاد» با اشاره به فعالیت‌های اتاق بازرگانی بیان کرد که مسوولان این واحد باید به سمت عرضه و فروش محصولات هنری بروند و باید از اهدای آثار هنری دست کشید.

سیدمحمدهادی رضوی سرمایه‌گذار سریال «شهرزاد» با اشاره به این مجموعه که می‌تواند به عنوان یکی از محصولات هنری صادراتی ایران محسوب شود، گفت: «من چندی پیش انتقادی را به اتاق بازرگانی مطرح کردم و آن این بود که سریال «شهرزاد» می‌تواند به جای محصولات صنعتی مثل نفت، گاز وغیره صادر شود.»

وی در واکنش به اهدای محصولات هنری همچون تابلوهای نقاشی به هیات‌های خارجی که به ایران می‌آیند، عنوان کرد: «این یکی از وظایف اتاق بازرگانی است که در زمینه فروش آثار ایرانی اقدام کند. تا کی قرار است هنر خود را به دیگر کشورها اهدا کنیم. باید این آثار را بفروشیم تا قدرش را بدانند.»

سرمایه‌گذار سریال «شهرزاد» با اشاره به اینکه می‌توان از امتیاز محصولات هنری استفاده کرد، گفت: «این کاری است که همه کشورهای جهان انجام می‌دهند. مجموعه‌هایی مثل «جومونگ» را به همین شکل به ایران فروختند یا هند فیلم‌ها و سریال‌های خود را از این طریق به فروش می‌رساند و صنعت بالیوود را در همه جهان عرضه کرده است.» وی درباره اینکه درخواست برای حمایت از فروش محصولات هنری سینمایی و شبکه نمایش خانگی توسط اتاق بازرگانی از طریق سرمایه‌گذاران و تهیه‌کنندگان صورت می‌گیرد، بیان کرد: «وظیفه من به عنوان سرمایه‌گذار است که چنین کارهایی را دنبال کنم و اتفاقا سوالم این است که چرا بسیاری از تهیه‌کنندگان ما چنین درخواست‌هایی را مطرح نمی‌کنند.»

رضوی همچنین با اشاره به درگذشت ثریا حکمت عنوان کرد: «هنرمندان ما تامین نیستند و عده‌یی ناراحتند که چرا یک هنرمند دستمزد بالا می‌گیرد اما زمانی‌که شخصی مثل ثریا حکمت دوره بازیگری‌اش به پایان می‌رسد و اوضاع بدی دارد، کسی نیست که به او کمک کند. زمان مفت‌فروشی محصولات هنری به دنیا پایان رسیده و عده‌یی باید به جای نگرانی از شرایط مساعد مالی هنرمندان از اینکه آنها در فقر هستند، خجالت بکشند.»

این سرمایه‌گذار با اشاره به ظرفیت‌های سریال «شهرزاد» برای مخاطبان دیگر کشورها بیان کرد: «من سفرهای زیادی به کشورهای اروپایی و امریکایی دارم و می‌بینم که بسیاری از ایرانیان مقیم خارج درباره «شهرزاد» حرف می‌زنند و سوال می‌پرسند. بسیاری از این افراد «شهرزاد» را در یوتیوب دیده بودند و از من سوال می‌کردند که چگونه می‌توانند هزینه سریال را پرداخت کنند.»

وی در پایان از مذاکره با مشتریان بعضی از کشورهای عربی برای فروش «شهرزاد» سخن گفت و اعلام کرد: «در ترکیه و بعضی از کشورهای عربی برخی شرکت‌ها خواهان خرید این سریال بودند و به زودی زمینه‌هایی برای دوبله این سریال فراهم خواهد شد. حتی با مطالعاتی که ما داشتیم، دیدیم در حوزه کشورهای عربی دوبلورهای سوری بهتر هستند و احتمالا از آنها کمک بگیریم.»

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران