شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 38353 | |

در دنیا مشاغل زیادی وجود دارند که شاید با شنیدن اسم آنها بخندید اما جالب است بدانید از هر چیزی می‌توان پول درآورد حتی اگر آن چیز خواب و استراحت شما باشد. در ادامه با مشاغلی آشنا می‌شویم که خیلی‌ها به صورت کاملا جدی آنها را انجام می‌دهند.

نگهداری از پاندا: شاید جالب باشد بدانید که نگهداری از پانداها در چین می‌تواند شما را به درآمد 32هزار دلار در سال برساند. در مرکز نگهداری و تحقیقات روی پانداها در چین، برخی کارمندان فقط وظیفه نگهداری از پانداها را دارند و باید 365روز سال خود را با این موجودات دوست داشتنی سپری کنند. افرادی که مایل به داشتن چنین شغلی هستند باید دارای حداقل 22سال سن و اطلاعات کافی راجع به پانداها باشند.

استاد اسباب بازی لگو: دانشگاه کمبریج به همراه بنیاد لگو دست به همکاری جالبی زده‌اند. آنها به دنبال یافتن افرادی مناسب برای شرکت لگو هستند. به تازگی دانشگاه کمبریج پذیرفته که در راه‌اندازی یک مرکز تحقیقات و توسعه در زمینه ساخت انواع اسباب‌بازی لگو با این کمپانی همکاری کند. افرادی که به عنوان «پروفسور لگو» در این مرکز شروع به فعالیت می‌کنند، می‌توانند درآمدی معادل 4میلیون دلار در سال داشته باشند و وظیفه آنها تحقیق و توسعه در مورد علایق کودکان و شرایط بنیاد لگو در مقابل رقباست.

دکترای تخصصی شکلات‌شناسی: دانشمندان و طرفداران فرصت این را دارند که بتوانند در زمینه شکلات در مقطع دکترا به ادامه تحصیل بپردازند. آنها باید بیشتر در زمینه‌های بخش مهندسی شیمی و بیوتکنولوژی تحقیق کنند. وظیفه این افراد بهتر کردن طعم شکلات‌ و بهبود کیفیت این ماده غذایی پر ارزش است و از این راه می‌توانند درآمد بسیار زیادی را کسب کنند.

خوابیدن: درو لاوینسکی 28ساله یک شغل جالب و نامعمول دارد که علاوه بر کمک به ناسا می‌تواند درآمد خوبی به همراه داشته باشد. در سال 2014 لاوینسکی بخشی از یکی از برنامه‌های تحقیقاتی ناسا بود که در مدت یک هفته از آن درآمدی برابر 18هزار دلار به دست آورد. طبق پروژه ناسا او باید به مدت 70روز دراز بکشد یا بخوابد و از جای خود بلند نشود. هدف از این کار کسب اطلاعات بیشتر در مورد وضعیت استخوان‌ها و عضلات فضانوردان در فضا بود. این شغل آنقدر برای او جذاب بود که لاوینسکی شغل خود را رها کرد و به انجام پروژه‌های تحقیقاتی به ناسا پیوست و از این کار بسیار راضی است. او برای به دست آوردن این شغل 25هزار نفر را پشت سر گذاشت.

خریدار و فروش اتومبیل فراری: مارسل ماسینی یک فرد شناخته شده در میان کلکسیونرهای خودرو است. او تعداد بسیار زیادی از این اتومبیل‌های ایتالیایی را تحت تملک خود دارد در واقع شغل او خرید اتومبیل‌های فراری است. ماسینی پول زیادی برای خرید اتومبیل‌های خود خرج می‌کند و البته بعد از فروش آنها درآمد عالی به جیب می‌زند. او برای خرید یکی از اتومبیل‌های کلاسیک خود یک میلیون دلار پول پرداخت کرده است.

میزبان تخت هتل: در گذشته در بریتانیا شغل عجیبی وجود داشت که در فصول زمستان و پاییز رواج بسیار زیادی پیدا می‌کرد. البته این کار بیشتر برای افراد ثروتمند و اشراف‌زادگان انجام می‌شد. جالب است بدانید که این شغل یعنی«گرم کردن رختخواب» هنوز در برخی هتل‌های این کشور رواج دارد. این افراد 30دقیقه قبل از خوابیدن شما به رختخوابتان می‌روند و برای گرم کردن رختخواب شما حقوق دریافت می‌کنند.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران