شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 38202 | |

بنیاد حفظ ‌و بازیابی مغز که در سال 2010 تشکیل شده است، جایزه‌یی 100هزار دلاری را برای تیم برتر در ارائه روشی موثر برای حفظ و بازیابی مغز پس از مرگ تعیین کرد.

هدف از تعیین جایزه توسط بنیاد حفظ مغز، ایجاد تحرک و انگیزه بیشتر بین دانشمندان عصب‌شناس در سراسر جهان برای یافتن روشی موثر و ارزان جهت بازیابی مغز پس از مرگ است. رییس بنیاد حفظ و بازیابی مغز از دانشمندان عصب‌شناس سراسر جهان خواست تا فعالیت خود را از نمونه‌های جانوری کوچک شروع و تنها با هدف یافتن روشی نوین برای حفظ و بازیابی مغز انسان، مطالعات خود را دنبال کنند. دانشمندان مطرح عصب‌شناس معتقدند که مغز انسان را می‌توان حتی پس از مرگ در صورت تامین نیازهای آن تا حداقل 100سال زنده و فعال نگه‌ داشت.

پس از تعیین جایزه 100هزار دلاری بنیاد حفظ مغز، دو شرکت‌کننده برای حضور در رقابت اعلام آمادگی کردند. نخستین شرکت‌کننده شان میکولا دارای مدرک فوق‌دکترای پزشکی و عصب‌شناسی از موسسه ماکس‌پلانک است. دومین شرکت‌کننده نیز از موسسه علوم ‌پزشکی قرن 21 مستقر در کالیفرنیاست. مدیر موسسه علوم پزشکی قرن 21 در مورد موفقیت‌های به دست آمده در زمینه حفظ و بازیابی مغز اظهار کرد: «در بررسی‌های انجام شده توسط محققان این مرکز روش‌های جالب‌توجهی مثل تزریق مواد پایدار‌ساز به مغز و شناور‌ کردن مغز در یخ حاوی مواد شیمیایی مورد بررسی قرار گرفته است».

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران