شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 36855 | |

بردیا کیارس معتقد است، اجرای قطعه جهان پهلوان تختی در سالن ۱۲هزار نفری آزادی تهران یک اتفاق و تجربه هیجان‌انگیز بود.

بردیا کیارس که رهبری ارکستر سمفونیک تهران در اجرای قطعه جهان پهلوان تختی- در مراسم اختتامیه جام تختی -در سالن ۱۲هزار نفری آزادی تهران را برعهده داشت، گفت: حضور در این سالن و اجرای قطعه جهان پهلوان تختی برای من یک سورپرایز بود. حضور در چنین فضاهایی باعث گره خوردن فرهنگ و هنر با ورزش می‌شود و مردم علاقه‌مند که شاید از نزدیک شاهد اجرای ارکستر سمفونیک نبوده‌اند، می‌توانند شاهد اجراهایی از این دست باشند.

وی در مورد عدم حضور استاد علی رهبری، رهبر ارکستر سمفونیک تهران اظهار داشت: وی در یک سفر کاری در خارج از کشور حضور داشتند و من به‌عنوان دستیار ایشان رهبری ارکستر را برعهده داشتم.

کیارس در مورد شرایط اجرای قطعه جهان پهلوان تختی افزود: حدود دو هفته قبل از اجرا، پوریا خادم آهنگساز قطعه موضوع را با ما درمیان گذاشت و ما نیز تمام سعی خود را کردیم که بتوانیم اجرای قابل قبولی داشته باشیم.

کیارس در مورد اجرای قطعه برای جهان پهلوان تختی گفت: جهان پهلوان تختی شخصی بزرگ با منش‌های انسانی و پهلوانی بود و متعلق به یک قشر خاص جامعه نبود. به نظر من باید این منش و انسانیت در تمام جامعه حکمفرما باشد تا جامعه‌یی پویا و توانمند داشته باشیم. شعر زیبایی برای کار سروده شده بود و تاثیرگذاری خود را داشت.

وی در پایان در مورد حضور خود در جمع جامعه کشتی خاطرنشان کرد: بسیار خوشحالم که در جمع ورزشکاران حضور داشتم، وقتی به روی سن آمدم تماشاگران مرا با اسم تشویق کردند و فکر کردم که باید الان در وزن ۸۰کیلوگرم به روی تشک بروم!

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران