شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 3662 | |

علی صائمی| بزرگداشت هفته دفاع مقدس نه به عنوان یک بزرگداشت بلکه محملی برای بارورکردن جریان و مرامی است که حالا دیگر به شالوده اساسی فرهنگ‌عمومی تبدیل شده است.بزرگداشت هفته دفاع مقدس، یادآوری و مرور مداوم و مستمر آن غنای فرهنگی است که در یک دوره سخت هشت ساله برای کشور ما به دست آمد و می‌تواند پشتوانه عملی و نظری استواری برای آینده این ملت باشد. پشتوانه‌ای آکنده از شهامت، ایثار، حماسه و ایمان.

دفاع مقدس، دفاع از ارزش‌های اسلامی و جهاد مقدس علیه کفر و الحاد بود. آیا می‌شود تصور کرد که ما گوشه‌ای از تاریخ اسلام را نادیده گرفته و دور بریزیم؟ آن هم برهه‌ای از تاریخ آن را که سراسر حماسه و افتخار برای رزمندگان اسلام، پاسداشت ارزش‌های دفاع مقدس و پاسداری از آرمان‌های اسلامی است و این امری ضروری و واجب است. نکته اساسی این است که جنگ تمام نشده بلکه فقط نوع جنگ تغییر کرده و در این شرایط حس قدرشناسی و وظیفه اخلاقی حکم می‌کند که قدرشناس تمام کسانی باشیم که به خاطر امنیت و حفظ استقلال و آزادی میهن اسلامی عزیزترین سرمایه وجود خود را فدا کردند.

تک تک شهدای دفاع مقدس، بزرگوارانی هستند که به خاطر دفاع از کیان و شرف ملت عزیز ایران اسلامی از جان خود گذشتند. هفته دفاع مقدس فرصت مغتنمی است تا بتوانیم گوشه‌یی از سلحشوری‌ها و شهادت‌طلبی بهترین جوانان این مرز و بوم را برای نسل حاضر معرفی کنیم. قدردانی بسیار اندکی از جانبازی‌های آن بزرگان رفته و جانبازان حاضر در صحنه داشته باشیم تا ضمن رفع تمام مشکلاتی که تاکنون در زندگی‌شان پا برجاست از کمک‌هایشان در

جنگ نرم فرهنگی بهره ببریم.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران