شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 32933 | |

اوشن تایمون، تهیه‌کننده ایرلندی برنامه «تخت‌گاز» که جرمی کلارکسون، مجری برنامه، او را مورد ضرب و شتم قرار داده بود، از کلارکسون و بی‌بی‌سی به اتهام تبعیض نژادی شکایت می‌کند.

وکلای کلارکسون و بی‌بی‌سی روز جمعه پشت درهای بسته در محل دیوان روابط امور کاری لندن با وکلای اوشن تایمون دیدار کرده‌اند.

موضوع اصلی پرونده «توهین کلامی» همراه با حمله فیزیکی کلارکسون به اوشن تایمون در ماه مارس است. بی‌بی‌سی در بیانیه‌یی اعلام کرده: «ما به این ادعا پاسخ خواهیم داد ولی در حال حاضر اظهارنظر دیگری نمی‌کنیم».

مشاجره منجر به حمله فیزیکی کلارکسون به اوشن تایمون، تهیه‌کننده تخت‌گاز، روز چهارم مارس در هتلی در یورکشایر، در شمال انگلستان و ظاهرا بر سر این مساله آغاز شد که غذای گرم برای گروه تهیه نشده بود. حملات لفظی کلارکسون که شامل تهدید به اخراج آقای تایمون بوده، در جریان حمله فیزیکی و پس از آن ادامه داشت. جرمی کلارکسون در روزهای پس از این واقعه در چند مورد از طریق ایمیل، پیامک تلفنی و همچنین به شکل حضوری از آقای تایمون عذرخواهی کرد.

چند روز پس از این ماجرا، تونی هال، مدیرکل بی‌بی‌سی اعلام کرد که قرارداد جرمی کلارکسون، مجری اصلی برنامه تلویزیونی «تخت‌گاز» تمدید نخواهد شد. کلارکسون دو هفته پیش از آن از کار معلق شده بود.

برنامه تخت‌گاز از سال ۲۰۰۲ با اجرای جرمی کلارکسون، ریچارد همون و جیمز می‌ پخش می‌شد. این سه نفر در برنامه جدیدی برای آمازون پرایم که در سال میلادی آینده پخش خواهد شد، حضور خواهند داشت. در سال ۲۰۱۳ موسسه رکوردهای جهانی گینس اعلام کرد که تخت‌گاز پربیننده‌ترین برنامه تلویزیونی جهان است. تخمین زده می‌شد که این برنامه هر هفته قریب به ۱۷۰ کشور حدود ۳۵۰میلیون نفر بیننده داشته است.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران