شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 30018 | |

جشنواره زوریخ با اهدای جایزه آیکون طلای خود به آرنولد شوارتزنگر ستاره سینمای هالیوود، برای ۴ دهه تلاش وی در زمینه سینما از وی تجلیل کرد.

شوراتزنگر ۶۸ساله با بیان اینکه این افتخار ورای رویاهای اوست، از دست‌اندرکاران جشنواره تشکر کرد و گفت: رویایم این بود که قهرمان جهان در زمینه بدنسازی شوم، رویایم این بود که ستاره سینما شوم، رویایم این بود که در جهان مشهور و ثروتمند شوم. رویایم این بود که در هر کاری که انجام می‌دهم بهترین باشم، اما به این افتخار فکر نکرده بودم.

آرلوند علاوه بر اینکه برای دریافت این جایزه به زوریخ رفته، برای معرفی جدیدترین فیلمش یعنی «مگی» هم در این جشنواره حضور داشت. این فیلم برخلاف دیگر فیلم‌های شوراتزنگر است و او در آن نقشی اکشن و فراواقعی ندارد. در این فیلم او پدری است که باید از دخترش در برابر ویروسی که مردم را به زامبی بدل می‌کند، حفاظت کند. در جریان پیش‌نمایش این فیلم در جشنواره فیلم زوریخ، فرماندار سابق کالیفرنیا به مخاطبانش گفت: این فیلم جدید نیازمند بازیگری متفاوت با آن چیزی بود که او عادت داشت، انجام دهد.

شوراتزنگر که ابتدا به عنوان بدنساز به شهرت رسید جایزه آقای جهان را در ۲۰سالگی دریافت کرد و پس از دو دوره فرمانداری کالیفرنیا از ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۱، به دنیای سینما بازگشت.«ترمیناتور» موفق‌ترین و شناخته شده‌ترین تلاش او در سینماست. ماه پیش شبکه تلویزیونی NBC اعلام کرده بود شوارتزنگر باید جایگزین دونالد ترامپ در مقام نامزدی جمهوری‌خواهان شود.

یازدهمین دوره جشنواره فیلم زوریخ که از ۲۴ سپتامبر شروع شده امروز ۴ اکتبر به کار خود خاتمه می‌دهد. کریستوف والتس امسال ریاست گروه داوری این جشنواره را برعهده دارد.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران