شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 29652 | |

چین در راستای مبارزه با فساد، 249 نفر از مقاماتش را به خاطر «تنبلی» از جمله عدم خرج کردن بودجه‌های دولتی، تاخیر در اجرای پروژه‌ها و رها کردن زمین‌هایی که برای ساخت و ساز در نظر گرفته شده‌اند، تنبیه کرد.

بسیاری از مقامات چین که از بزرگ‌ترین سرکوب فساد در کشورشان ترسیده‌اند، در 18ماه گذشته ترجیح داد‌ه‌اند پروژه‌های بزرگ را قبول نکنند تا از بررسی‌های دقیق مقامات مقابله با فساد در امان بمانند. پکن دولت‌های محلی را به خاطر تنبلی و تعلل‌هایشان سرزنش کرده و بارها تهدید کرده که آنها را به خاطر بودجه‌های دست‌نخورد‌ه‌شان تنبیه خواهد کرد.

خبرگزاری شینهوا گزارش داد، 249 مقام در 24 استان منطقه یا شهر اخراج شده یا به دنبال تحقیقاتی که از پایان مه تا اواسط ژوئن صورت گرفته تنزل‌درجه یا هشدار دریافت کرده‌اند. در این گزارش به نقل از مقامات ناشناس آمده است: هدف از تنبیه این افراد، ارتقای سطح کاری و مدیریت مساله تنبلی، تعلل و کاری انجام ندادن در دولت است و اطمینان حاصل کردن از این مساله که اهداف اقتصادی سال جاری میلادی طبق برنامه تحقق می‌یابند. تا پایان آگوست امسال، بودجه‌های دولتی خرج نشده به مبلغ 5/46میلیارد دلار توسط دولت تصرف شده و اغلب در پروژه‌های ساخت و سازهای فوری و ارتقای سطح زندگی مردم سرمایه‌گذاری شده است.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران