شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 29389 | |

تیم فوتسال بانوان ایران با تک گل فرشته کریمی به مقام قهرمانی نخستین دوره رقابت‌های فوتسال قهرمانی آسیا رسید. در دیدار فینال با ژاپن که روز گذشته در شهر کوالالامپور به پایان رسید ایران با وجود فشار شدید تیم ژاپن در نیمه دوم، موقعیت‌های حریف را گرفت و با شایستگی به مقام قهرمانی آسیا رسید. این دیدار با حضور 500 تماشاچی برگزار شد که 300 نفر آنها ایرانی بودند و با تشویق‌های مکرر خود تیم‌ملی را به جلو پیش بردند.

رقابت‌های فوتسال بانوان قهرمانی آسیا، برای نخستین‌بار در سطح قاره برگزار شده و کنفدراسیون فوتبال آسیا تنها کنفدراسیون دنیاست که این رقابت‌ها را در سطح ملی برگزار می‌کند. تیم دختران ایران که با شایستگی و با پیروزی مقابل همه حریفان به فینال رسیده بود، در بازی برابر ژاپن قدرتمند نمایش خوبی داشت و توانست انتقام شکست فینال بازی‌های داخل سالن آسیا را از این تیم بگیرد.

فرشته کریمی گلزن ایران در دیدار فینال، در پایان رقابت‌ها از سوی کمیته برگزاری عنوان برترین بازیکن این تورنمنت را به خود اختصاص داد.

به گزارش «تعادل» به نقل از ورزش3، این تیم با بازیکنانی که اغلب شاغل یا خانه‌دار هستند و به‌طور حرفه‌یی از فوتبال و فوتسال درآمدی ندارند، وارد این رقابت‌ها شده و با وجود محدودیت‌های عرفی و طبیعی نمایش خوبی از خود نشان دادند، آنها با سعی و تلاش زیاد در طول رقابت‌ها توجه طرفداران مالزی را به خود جلب کرده و محبوب‌ترین تیم تورنمنت فوتسال قهرمانی بودند.

اعضای این تیم شامل نفرات زیر است: فاطمه اعتدادی، نسیمه غلامی، فرشته کریمی، فرزانه توسلی، سارا شیربیگی، نغمه مرادی، اعظم آخوندی، طاهره مهدی‌پور، سحر پاپی، زهره میثمی، سپیده زرین‌راد، سهیلا ملمولی، مهسا نظری و

فهیمه زارعی.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران