شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 27131 | |

ایسنا

دبیرکل اتاق تعاون ایران با تاکید بر تشکیل بورس مستقل بخش تعاون گفت: بخش تعاون باید 50درصد بازار سرمایه را در اختیار بگیرد. ماشاءالله عظیمی در همین رابطه اظهار کرد: برابر قانون بخش تعاون می‌تواند شرکت سرمایه‌گذاری و کارگزاری داشته باشد از این رو در جهت تقویت نهادهای مالی بخش تعاون به دنبال اصلاح برخی آیین‌نامه‌ها هستیم. وی درعین حال افزود: با توجه به اینکه فرابورس چندان فاصله‌یی با بورس ندارد به تشکیل فرابورس اختصاصی تعاون نیز به عنوان یکی از اولویت‌های این بخش فکر می‌کنیم.

عظیمی تصریح کرد: دغدغه ما اصلاح شیوه‌نامه‌ها و دستورالعمل‌هاست و به سازمان بورس اعلام کرده‌ایم که اگر باور تعاون از صدر تا ذیل سازمان بورس به وجود آید تعاونی‌ها مشکلی در ورود به بورس نخواهند داشت. دبیرکل اتاق تعاون ایران درعین حال از تشکیل کارگروهی میان اتاق تعاون و سازمان بورس برای شناسایی آیین‌نامه‌های قابل اصلاح خبر داد و افزود: آنچه برای ما اهمیت دارد در درجه اول استفاده از ظرفیت‌ها و در درجه دوم اصلاح آیین‌نامه‌ها و برخی ساختارهایی است که به واسطه آن بخش تعاون بتواند در تمام ارکان بازار سرمایه حضور داشته باشد.

به گفته عظیمی برابر قانون سیاست‌های کلی اصل44 بخش تعاون باید 50درصد از سهم بازار سرمایه را دراختیار بگیرد. وی در پایان تصریح کرد: با توجه به اشتیاقی که در سازمان بورس برای ورود بخش تعاون به بازار سرمایه وجود دارد، درصددیم تا اسناد بالادستی معطل مانده و برخی شیوه‌نامه‌ها را مورد بازنگری و اصلاح قرار بدهیم.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران