شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 24636 | |

تروریست، دانشجوی دانشگاه اسلو شد

تروریست نروژی که سال2011، به روی جمع دانشجویان آتش گشود و 77نفر از شهروندان را به قتل رساند، ازسوی دانشگاه اسلو برای تحصیل در مقطع کارشناسی رشته علوم سیاسی پذیرفته شده اما به‌دلیل اینکه باید از داخل زندان تحصیلات خود را بگذراند، به او مدرکی نمی‌دهند. اوله پیتر اوترسن، رییس دانشگاه اسلو گفت: آندرس بریویک 36ساله را باتوجه به شرایط و ضوابط برای تحصیل در این دانشگاه پذیرفته‌ایم. روزنامه محلی VG چاپ نروژ نوشت، بریویک باید در زندان بماند و نمی‌تواند در کلاس‌های درس دانشگاه شرکت کند و با دانشجویان و کارکنان در دانشگاه در ارتباط باشد بنابراین نمی‌تواند در سمینارهای دانشجویی حضور داشته باشد و از استاد راهنمایی بگیرد. شبکه ان.کی.آر نروژ نیز گزارش داد، به‌دلیل اینکه دوره کارشناسی علوم سیاسی در دانشگاه اسلو دارای 9دوره اجباری است که 5مورد آن نیازمند ارائه سمینارهای فردی یا راهنمایی گرفتن از اساتید است.


مک‌دونالد در تهران نمایندگی می‌پذیرد

شرکت مک‌دونالد فرم ثبت‌نام الکترونیک نمایندگی‌اش در ایران را گشود. درپی توافق هسته‌یی ایران و کشورهای 1+5 موج بازتاب‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی آن در حال ظهور است. بعد از بخش آگهی‌های گوگل که دو روز بعد از توافق، ایران را در لیست کشورهایی که باید به آنها سفر کرد، قرار داد، اینک شرکت مک‌دونالد -تولید‌کننده فست‌فود و ساندویچ‌های معروف که به نماد امریکا شهرت دارند- هم رسما اعلام کرد که در تهران نمایندگی می‌پذیرد و فرم ثبت‌نام الکترونیک نمایندگی‌اش در ایران را گشود.


مورینیو برترین مربی فوتبال جهان

مجله معتبر فورتو فهرست 10 مربی برتر جهان را اعلام کرد که در آن ژوزه مورینیو سرمربی پرتغالی چلسی در صدر قرار گرفته است. در این بررسی تنها ارزش‌های مربی در نظر گرفته شده و کارهایی که مربیان در تیم‌های خود انجام دادند به عنوان معیار در نظر گرفته شده است. پس از مورینیو، پپ گوآردیولا از بایرن مونیخ، لوئیس انریکه از بارسلونا، دیگو سیمئونه از آتلتیکومادرید، ماسیمیلیانو آلگری از یوونتوس، یورگن کلوپ از دورتموند، اونای امری از سویا، یواخیم لوو از تیم ملی آلمان، کارلو آنچلوتی از رئال مادرید و لورن بلان از پاری‌سن‌ژرمن جای دارند.


مبارزه برد پیت با یک فروشگاه زنجیره‌ای

بازیگری که در کارنامه خود نامزدی جایزه اسکار را دارد، با ارسال نامه‌یی به مدیر ارشد اجرایی شرکت کاستکو، نحوه نگهداری مرغ‌ها را قفس‌های کوچک وحشیانه خواند. برد پیت با ارسال یک نامه به مدیر ارشد فروشگاه‌های زنجیره‌یی کاستکو، به‌صورت رسمی از او خواست که به فروش تخم‌مرغ‌هایی که به روش صنعتی و در قفس‌های بسیار کوچک تهیه می‌شوند، خاتمه دهد.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران