شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 24479 | |

با هدف تامین نیاز اسکان و تامین انرژی با استفاده از انرژی باد و دیگر انرژی‌های طبیعی، یک آسمانخراش زیست‌محیطی در مالزی درحال طراحی است که با جمع‌آوری آب باران و نور خورشید، انرژی مورد نیاز خود را تامین می‌کند.

آسمانخراش «اکو اسکای» در کوالالامپور مالزی نه فقط به دلیل استفاده از شیوه‌های فوق بلکه به خاطر ساختار مقاوم و شیوه‌های نگهداری آن قابل توجه است. این پروژه شامل سه برج مسکونی است و ساختمان مرکزی آن «قلب سبز» این پروژه نام دارد.

برج مرکزی قرار است از 100واحد مغازه، سالن غذاخوری و امکانات سرگرمی و تفریحی برخوردار شود. محوطه ورودی و حیاط آن نیز برای باغ و بوستان طراحی شده که با استفاده از کود کمپوست و استخر بازتابنده، بارور می‌شوند. از دیگر ویژگی‌های این ساختمان سیستم جمع‌آوری آب باران برای آبیاری است.

حتی زندگی در خارج از ساختمان مرکزی نیز برای ساکنان بسیار لذت‌بخش خواهد بود. این سه برج مسکونی به یک استخر نزدیک 50 متری، استخر بازی کودکان، محوطه بازی بچه‌ها در کنار یک پنت‌هاوس و باغ‌ مجهز خواهد بود. سیستم تهویه طبیعی و نور روز در تمام پلکان، لابی آسانسورها، راهروها و سرویس‌های بهداشتی برای کاهش هزینه‌ها و افزایش کیفیت هوا استفاده خواهد شد.

از دیگر ویژگی‌های جالب این پروژه باید به پیاده‌روهای مسقف آن اشاره کرد که دسترسی ساکنان برج‌ها را به سیستم‌های حمل و نقل عمومی تسهیل خواهد کرد.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران