شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 22097 | |

کلاهبرداران بین‌المللی سر یک دلال هنری را که قصد فروش تابلویی از ونگوک را داشت، کلاه گذاشتند. پلیس هنگ‌کنگ 3کلاهبردار بین‌المللی متقلب را دستگیر کرده که سر یک تاجر را در هنگ‌کنگ کلاه گذاشتند و یک میلیون یورو (برابر با 8.6 میلیون دلار هنگ‌کنگ) از وی ربودند و به جای پول کاغذ باطله گذاشتند.

این کلاهبرداری ماه پیش شروع شد و قربانی آن از طریق یک وب‌سایت یک تابلوی مهم از ونگوک را از آن سوی آب برای فروش عرضه کرد. در این ماجرا یکی از این 3 فرد که یک هنگ‌کنگی 35ساله است، به وسیله ایمیل، ادعا کرد، می‌تواند کمک کند تا خریداری برای این نقاشی رنگ روغن که ارزشش باید حدود 5میلیون یورو باشد، پیدا کند. وی گفت: یک میلیون یورو برای فروش تابلو کمیسیون دریافت می‌کند. به گفته پلیس دو مرد دیگر قربانی را در ملاقاتی جداگانه در هنگ‌کنگ دیدند تا مطمئن شوند این دلال هنری، مبلغ کمیسیون واسطه را دارد. در این دیدار، ملاقات‌کنندگان اسکناس‌هایی را که در یک کیف موجود بود، دیدند و قربانی هم گفت: تا فروش تابلو این پول را در جایی مطمئن نگه می‌دارد تا به واسطه پرداخت کند.

چند روز بعد یک مرد سفیدپوست که فرانسوی صحبت می‌کرد با سر و وضعی آراسته به خانه قربانی رفت تا قرارداد نهایی را امضا کند. او حدود 50 تا 60 ساله بود. قربانی از وی خواست تا پول خرید را به وی نشان دهد و پلیس معتقد است که قربانی پول واقعی را مشاهده کرد، اما بعد در فرصت مناسب او پول کمیسیون را که در خانه موجود بود، برداشت و رفت و به جای پول تابلو هم پول تقلبی داد. تابلویی که حرف آن شده، یکی از پرتره‌هایی است که ونگوک استاد هلندی از چهره خودش کشیده است و این دلال هنری قصد فروش آن را داشت.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران