شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 16371 | |

نخستین نامه اعتراض‌آمیز جهان

شاید عجیب به نظر ‌آید، اما قدیمی‌ترین و نخستین کتیبه شکایتنامه مربوط به 1750 سال قبل از میلاد مسیح و در تمدن بابل است. در این کتیبه، از مقامات شهری در تمدن بابل بابت ارزش و درجه ماده معدنی مسی که در بازار توسط یکی از تاجران شهر فروخته شده، شکایتی صورت گرفته که به همین سبب از کتیبه فوق با نام نخستین شکواییه جهان یاد می‌شود.

این شکواییه توسط فردی با نام «نانی» به فردی با نام «ای آ نصیر» صورت گرفته که در ادامه آن از بحث تاخیر در تحویل کالا نیز صحبت‌هایی به میان آمده است. این کتیبه تاریخی در موزه ملی انگلستان نگهداری می‌شود.


درآمدزایی از برف پشت‌بام

شهر بوستون در امریکا امسال شاهد یکی از سنگین‌ترین برف‌های تاریخ بوده است. رکورد بارش برف در این شهر امسال به 2.5متر رسیده و همه کارها را به حالت معلق درآورده است.

در این میان کایل وارینگ ساکن این شهر تصمیم گرفت تا از بارش سنگین برف یک شغل موقت ایجاد کند. این نوجوان صادرات برف را آغاز کرده است و محصولات خود را به نقاط گرم و خشک کشور می‌فرستد تا آنها نیز با برف روبه‌رو شوند.

او می‌گوید: برف در پشت‌بام خانه ما سنگینی می‌کرد و با خودم فکر کردم که این برف شاید برای ما عذاب‌آور باشد اما در مناطق گرم یک آرزوست به همین خاطر صادرات برف را پیشنهاد کردم و سریعا از طرف پدرم پذیرفته شد. آنها برای کار خود یک وب‌سایت طراحی کرده‌اند تا بتوانند با سراسر کشور در ارتباط باشند. قیمت بسته‌های برفی از 20دلار شروع شده و سنگین‌ترین آنها به وزن 4.5کیلوگرم به 120دلار می‌رسد. آنها برف را کمتر از 20 ساعت به مقصد می‌رسانند.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران