شماره امروز: ۵۴۷

| | |

زمانی‌که از محله‌های فقیرنشین پرتغال کارش را شروع کرد، فکرش را هم نمی‌کرد روزی در کشورهای مختلف دنیا نامش سر زبان‌ها بیفتد.

به گزارش خبرآنلاین؛ با این حال برای کریس‌رونالدو سیر خط فقر تا شهرت و ثروت زمان زیادی نبرد. نوجوان فقیر روستای «مادیرا» حالا طبق گزارشی که فوربس داده، دومین ورزشکار پردرآمد سال2014 دنیاست و با درآمدی معادل 64میلیون یورو فاصله نجومی با کوچه‌پس‌کوچه‌های تنگ محله فقیرنشین مادیرا دارد.

البته از این مبلغ فقط چیزی نزدیک به 18میلیون‌یورو آن دستمزد فوتبالی این بازیکن است و غیر از پاداش‌های مختلفی که از رئال‌مادرید می‌گیرد، بقیه این درآمد حاصل فعالیت‌های تجاری این بازیکن سرشناس است. کریس با کمپانی‌های متعددی ازجمله کمپانی «نایکی» قرارداد تجاری دارد که سالانه 9میلیون یورو فقط از این کمپانی پول می‌گیرد. با این حال عرصه فعالیت‌های تجاری او وارد فاز تازه‌تری شده است و وارد شدن به دنیای مد و تولید لباس، سرگرمی تازه‌تر کریس به حساب می‌‌آید. غیر از لباس‌زیر و پیراهن حالا نوبت به کفش‌های CR7 رسیده تا بازار را تکانی بدهد!


لطف هم‌تیمی‌ها

خط تولید لباس‌زیر مردانه این برند نخستین کار تولید لباس رونالدوست. او با راه‌اندازی این برند سعی کرد آهسته‌آهسته در دنیای مد گام بردارد و ابراز امیدواری هم کرد که به‌زودی برندش جهانی شود وی گفته است: «تولید این لباس‌زیرها آغازی برای یک کار بزرگ‌تر است با این‌حال تا همین‌جا هم که این خط تولید راه افتاده، خیلی‌ها تلاش کرده‌اند». رونالدو با گفتن جمله فوق به لطف هم‌تیمی‌هایش در رئال‌مادرید هم اشاره کرد: «موضوع اینجاست که بازیکنان رئال‌مادرید همگی ستاره‌های دنیای فوتبال هستند. من به همه بازیکنان تیم از این لباس‌زیر‌ها داده‌ام و اگر آنها از این لباس‌زیر استفاده کنند، به من خیلی لطف کرده‌اند.»


پیراهن با کمک یک ژاپنی

خط تولید بعدی که کریس رونالدو به سراغ آن رفت، در عرصه پیراهن‌های مردانه بود‌‌؛ او که با کمک یک طراح و تولید‌کننده ژاپنی این لباس‌ها را طراحی و تولید کرد، تعریف جالب‌تری هم از آنها داشت: «این پیراهن‌ها به شما کمک می‌کند تا در عین اینکه احساس راحتی می‌کنید، خیلی هم خوش‌تیپ به نظر برسید». شرکت خود کریس در تبلیغات فروش این پیراهن‌ها کمک زیادی کرد تا این برند هم فروش قابل‌توجهی در دنیا داشته باشد.


و حالا کفش‌

اما تازه‌ترین تولیدی محصولات برند او کفش است که سایت رسمی‌‌اش چندی‌پیش خبر از تولید انبوه این نمونه‌ها داده بود. رونالدو حالا با راه‌اندازی خط تولید کفش‌هایی با امضای CR7 به وعده‌‌اش عمل کرده و از مدل جدید کفش‌هایی که امضای خودش را دارد، رونمایی کرده است. این کفش‌ها از نمونه کلاسیک تا اسپورت همگی توسط این بازیکن تست شده‌اند و در فروشگاهی مجلل با نام برند CR7 که از اول نام خودش گرفته شده، به فروش می‌رسند. کریس تلاش کرده تا برای همه سلیقه‌ها مدل قابل‌توجهی داشته باشد. البته دعوای این بازیکن با کمپانی «نایکی» هم در رونمایی از این برند بی‌تاثیر نبوده است. در‌واقع این کمپانی که یکی از حامیان تجاری اصلی کریس رونالدو است، به‌تازگی او را تهدید کرده که اگر به تبلیغ بیش از اندازه کفش‌های ورزشی با برند خودش بپردازد، قراردادش را فسخ می‌کند.


از 400هزار تا 2میلیون و200هزار تومان

قیمت کفش‌هایی که کریس رونالدو آنها را برای فروش گذاشته، متغیر است ولی بازه خاصی را طی می‌کند. از 99/99یورو گرفته تا 99/549یورو. به‌عبارتی با تبدیل به تومان و با در نظر گرفتن تقریبی هر یورو به اندازه 4هزار تومان قیمت این کفش‌ها از 400هزار تا 2میلیون و 200هزار تومان متغیر است.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران