شماره امروز: ۵۴۷

| | |

کمپین «من از موسیقی حمایت می‌کنم» با هدف گسترش فرهنگ کپی‌رایت در موسیقی و پرهیز از دانلود غیرقانونی به‌صورت رسمی آغاز به‌کار کرد.

به گزارش مهر، این پروژه با نوشته‌یی از کیهان کلهر آهنگساز و نوازنده سرشناس کمانچه و با حمایت تعداد قابل‌توجهی از اهالی موسیقی فعالیت خود را رسما شروع کرده است. کلهر در این یادداشت که برای جلب حمایت عمومی از این کمپین نوشته، آورده است: «برای اینکه موسیقی قدرت و قوت بگیرد، در راه بهبود و پیشرفتی واقعی، مستقل باشد و بتواند روی پای خود بایستد، نخستین قدم این است که چرخه‌ مالی سالم و کارآمد در موسیقی کشور فراهم شود. شرایطی که هنرمند بتواند از حرفه‌اش ارتزاق کند. دستیابی به چنین هدفی به نگاه مخاطبان و عموم مردم به کالای فرهنگی وابسته است. باید فرهنگ «به‌رسمیت شناختن حقوق صاحبان آثار» و فهم پیوندی که بین رشد موسیقی با اقتصاد آن وجود دارد، بین عموم مخاطبان جا بیفتد.»

کلهر در ادامه پیشنهاد کرده است: «نخست تا جای ممکن از دانلود و کپی غیرقانونی موسیقی پرهیز کنیم. دوم به این کمپین بپیوندیم و سوم اینکه دیگران را به عضویت در آن تشویق کنیم تا به این طریق، دامنه‌ تاثیر آن گسترش پیدا کند و حرف‌ها و هدف‌هایش با صدای بلندتر به گوش دیگران برسد. هر کاری از دست‌مان بر می‌آید انجام دهیم تا صدای موسیقی ایران بلندتر شود.» پیش از این در هفته موسیقی تهران در شهریور، بیانیه‌های این کمپین خوانده شده بود.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران