دفتر بازرگانی روسیه در ایران راه‌اندازی می‌شود

۱۳۹۵/۰۵/۱۰ ۰۰:۰۰:۰۰
| | |

در چارچوب برنامه‌های روسیه و ایران برای افزایش هر چه بیشتر ارزش روابط اقتصادی دوجانبه و نقشه راه توسعه همکاری‌ها، دفتر نمایندگی بازرگانی این کشور در تهران راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش تسنیم، روسیه همزمان باگشایش دفتر بازرگانی خود در ایران تا پایان سال جاری میلادی در 9 کشور دیگر نیز نمایندگی‌های مشابه راه‌اندازی می‌کند.

روزنامه ایزوستیا به نقل از وزارت توسعه اقتصادی روسیه نوشت: دفاتر نمایندگی بازرگانی در ایران و کشورهای مختلف اروپایی، آسیایی و آفریقایی در چارچوب برنامه‌های توسعه فعالیت‌های اقتصادی بازرگانان روسی در سراسر جهان کار خود را آغاز می‌کنند و شرکت دولتی مرکز صادرات روسیه نیز عملیاتی شدن این برنامه را تایید کرده است.

ماموریت این نمایندگی‌ها ارائه خدمات لازم حمایتی به صادر‌کنندگان روسی برای پیشبرد فعالیت‌های خود در کشورهای مختلف و همچنین افزایش عرضه کالاهای روسی در بازارهای خارجی اعلام شده است.

ارائه مشورت‌های کارشناسی و بازاریابی بین‌المللی، بهره‌برداری از تجربه‌های موفق کشورهای دیگر در افزایش صادرات، استفاده از مزیت‌ها و تسهیلات قانونی و تعرفه‌یی برای افزایش فعالیت‌های بازرگانی همراه با شناخت نیازهای بازارهای خارجی نیز از دیگر محورهای کاری برای افزایش حضور تجاری روسیه در مناطق مختلف جهان است.

گشایش دفتر بازرگانی روسیه در ایران می‌تواند زمینه افزایش روابط اقتصادی دو کشور را در بخش واردات و صادرات فراهم کند، به ویژه اینکه در افق توسعه روابط دو کشور برنامه 10 میلیارد دلاری شدن ارزش همکاری‌های اقتصادی در هر سال برای آینده‌یی نزدیک پیش‌بینی شده است.

از آغاز روی کار آمدن دولت یازدهم، ایران و روسیه با اجرای راهبرد افزایش همکاری‌های دوجانبه و همگرایی منطقه‌یی، روابط اقتصادی رو به رکورد خود را تحرک بخشیده‌اند.

پایین‌ترین سطح روابط تجاری دو کشور در سال 1392 با سقوط از چهار میلیارد دلار به کمی بیش از یک میلیارد دلار تجربه شد.

در چارچوب اقدام‌های دولت یازدهم، سال2014 ارزش اقتصادی روابط دو کشور به حدود یک میلیارد و 700 میلیون دلار رسید، سال 2015 نیز حدود 30درصد رشد کرد و براساس آمارهای تازه اعلام شده در 6ماهه اول سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال 2015، حدود 69درصد بیشتر شده است.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران