شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 63358 | |

رییس شورای اطلاع‌رسانی بازار سرمایه از حضور بیش از ۲۸۰شرکت در دهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه خبر داد.

یاسر فلاح در گفت‌وگو با تسنیم درخصوص آخرین اقدامات انجام شده برای برگزاری دهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه گفت: تاکنون مساحتی بالغ بر 34000متر مربع به فاینکس 2017 اختصاص یافته که 15000متر مربع آن فضای مفید است.

به گفته رییس شورای اطلاع‌رسانی بازار سرمایه؛ حضور 200شرکت اصلی به همراه بیش از 80 زیرمجموعه در این نمایشگاه قطعی شده و از 15000متر مربع فضای مفید موجود بیش از 14هزار متر مربع شامل غرفه‌های ارکان بورس، کارگزاری‌ها، شرکت‌های تامین سرمایه، شرکت‌های مشاور سرمایه‌گذاری، موسسات اعتباری و مالی، شرکت‌های خدمات بازار سرمایه، شرکت‌های پذیرفته شده در بورس و بیمه‌ها جانمایی شده است. فلاح همچنین به برنامه‌های نهایی شده «ایران فاینکس 2017» اشاره و اذعان کرد: این نمایشگاه با حضور شخصیت‌های سیاسی، مقامات اقتصادی، کارشناسان و متخصصان افتتاح خواهد شد و با توجه به اهمیت ابعاد بین‌المللی آن، شرایط حضور و بازدید میهمانان خارجی از غرفه‌های مختلف مهیا شده است.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بورس با بیان اینکه دهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه 26 الی 29فروردین سال جاری برابر با 15 الی 18 آوریل 2017 در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود، دلایل تغییر تاریخ برگزاری فاینکس 2017 را برشمرد و عنوان کرد: شرایط مطلوب آب و هوایی در فروردین ماه، فاصله زمانی با تاریخ برگزاری مجامع شرکت‌ها و حضور بیشتر مخاطبان خارجی در مارس و آوریل از دلایل تغییر زمان برگزاری این نمایشگاه بود.

مشاور رییس سازمان بورس تاکید کرد: مهم‌ترین هدف برگزاری فاینکس 2017 فرهنگ‌سازی است و معمولا مراکز آموزشی و تخصصی در فصل تابستان فعال نیستند که با تغییر تاریخ برگزاری نمایشگاه امکان حضور بیشتر آنها فراهم شد در نتیجه دپارتمان‌های مدیریت مالی، اقتصاد و حسابداری دانشگاه‌ها می‌توانند با حضور در این نمایشگاه از نزدیک با دستاوردهای صنعت مالی و مدیران بخش‌های مختلف آشنا شوند و به تبادل نظر بپردازند.

فلاح ادامه داد: با همت و تلاش روابط عمومی سازمان بورس، هماهنگی‌های لازم برای حضور انجمن‌های علمی مانند انجمن مالی اسلامی، انجمن علوم مالی ایران و انجمن مهندسی مالی به عمل آمده همچنین برای برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی اقتصادی با دانشگاه‌های مهم کشور مکاتبات لازم انجام شده است. مشاور رییس سازمان بورس همچنین برنامه‌های نهایی شده دهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه را برشمرد و گفت: در فاینکس 2017 دومین رویداد استارت‌آپ‌های مالی ایران، خاورمیانه و شمال آفریقا برگزار خواهد شد. فلاح با اشاره به اینکه از اهداف مهم برگزاری ایران فاینکس 2017 فرهنگ‌سازی و آموزش و معرفی آخرین دستاوردهای بازار سرمایه به مخاطبان است، عنوان کرد: برای برگزاری کارگاه‌های تخصصی در هر 3 حوزه بورس، بانک و بیمه همچنین برپایی غرفه کودک و نوجوان برای فرهنگ‌سازی، آموزش و اطلاع‌رسانی، برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده همچنین«دالان فرهنگ‌سازی» به عنوان راهنمای ورود مخاطبان به بازار مالی طراحی شده است. گفتنی است دهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه 26 الی 29فروردین امسال برابر با 15 الی 18 آوریل 2017 در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران