شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 30449 | |

معاون بازار شرکت بورس تهران خبر داد

معاون بازار شرکت بورس گفت: در بورس تهران تلاش می‌شود با انتشار و توسعه ابزارهای معاملاتی متنوع در کنار عرضه اولیه سهام شرکت‌های جدید به همه سلایق بازار پاسخ داده شود.

علی صحرایی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به آخرین وضعیت انتشار اوراق بهادار جدید در بورس تهران گفت: ابزار اوراق تبعی با ورود نماد معاملاتی همراه اول و مخابرات در سال جاری شروع شده و برای عده‌یی از سرمایه‌گذاران خرد به دلیل خاصیت هیبریدی آن جذاب است. به‌طوری که علاوه بر برخورداری ازمزایای سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت بدون ریسک، از مزیت افزایش قیمت سهام در آینده نیز بهره می‌برد، بنابراین چون در حجم کم عرضه می‌شود و روی هر کد معاملاتی محدودیت عرضه وجود دارد، برای سهامداران خرد جذاب است.

معاون بازار بورس با بیان اینکه شرکت بورس متناسب با شرایط بازار سهام بر عرضه‌های اولیه سهام تمرکز کرده عنوان کرد: به دلیل اینکه عرضه‌های اولیه سهام شرکت‌های جدید در اندازه بزرگ هستند تلاش می‌شود که همسو با شرایط و توانایی نقدینگی بازار عرضه شوند هم‌اکنون نیز عرضه 10درصد از سهام شرکت پتروشیمی فجر از زیرمجموعه‌های هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس در حال آماده‌سازی است تا متناسب با شرایط بازار عرضه شوند.

وی ادامه داد: در حوزه اوراق مشارکت و صندوق‌های قابل معامله و ابزارهای نوین مثل اوراق آتی سهام و همچنین در حوزه آپشن نیز فعالیت‌های گسترده‌یی صورت گرفته که چنانچه سامانه معاملاتی آنها فراهم شود در اسرع وقت عملیاتی خواهند شد. صحرایی عنوان کرد: فرآیند بازار سهام در حال ادامه فعالیت خود است اما زمان‌بندی برای عرضه‌های اولیه با شرایط بازار پیش می‌رود گرچه در دوره‌یی عرضه‌های اولیه سهام متوقف شد اما با توجه به شرایط بازار و استقبال خریداران به زودی از سر گرفته می‌شود. وی در برابر این پرسش که آیا قبول می‌کنید که شرایط فعلی بازار سهام برای عرضه‌های اولیه مناسب نیست، پاسخ داد: این موضوع را قبول ندارم، زیرا عرضه‌های اولیه و کشف قیمت‌ها متناسب با شرایط بازار رخ می‌دهد و عرضه‌کنندگان شرایط موجود را در عرضه سهام خود لحاظ خواهند کرد.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران