شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 20863 | |

مدیریت امور ناشران شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: 4614 نفر در معاملات هفته گذشته فرابورس با خرید اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن صاحبخانه شدند.

به گزارش روابط عمومی سمات در معاملات هفته گذشته فرابورس، تعداد 4614 نفر با خرید 179هزار و 291 اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن وارد فرآیند خرید مسکن شدند. حجم معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن در هفته منتهی به اول خردادماه 206هزار و 500 دفعه بود که در مجموع ارزش معاملات این اوراق 152میلیارد ریال بود.

معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن از سال 89 در شرکت فرابورس ایران انجام می‌شود که تاکنون بیش از 850 هزار نفر از طریق بازار سرمایه خانه‌دار شده‌اند.

معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن از سال 89 در شرکت فرابورس ایران آغاز شده که هم‌اکنون بیش از20 اوراق در این شرکت معامله می‌شود.

سقف پرداخت تسهیلات خرید و تعمیرات مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن مبلغ450میلیون ریال است که مدت بازار پرداخت تسهیلات 12سال تعیین شده است.

نرخ سود تسهیلات فروش اقساطی خرید مسکن حداکثر 16درصد (تقسیط تسهیلات به سه روش ساده، پلکانی سالانه و پلکانی دوره‌یی) است که متقاضیان استفاده از این اوراق می‌توانند به شرکت‌های کارگزاری عضو فرابورس یا شعب بانک مسکن مراجعه کنند. گفتنی است، شورای پول و اعتبار هفته گذشته سقف دریافت وام خرید مسکن را افزایش داد اما شرکت فرابورس ایران اعلام کرد، این مصوبه مربوط به دارندگان حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم بوده و در راستای کمک به رونق تولید در بخش مسکن و ارتقای قدرت خرید خانوارها و تشویق متقاضیان مسکن به پس‌انداز به تصویب رسیده است و ارتباطی با اوراق تسهیلات مسکن ندارد.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران