شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 20275 | |

نایب‌رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خواستار تسریع در اجرایی شدن بند 6 اصل 44 قانون اساسی و توجه وزارت اقتصاد به اجرایی شدن این بند شد.

محمدرضا پورابراهیمی با بیان این مطلب درباره اجرایی شدن قانون شفافیت ساختار و اطلاعات مالی شرکت‌ها و بنگاه‌های دولتی گفت: این قانون از 15 بهمن 93 لازم الاجرا شده است اما با توجه به اینکه هنوز هیچ یک از نهادهای دولتی و شبه‌دولتی اقدام به ارایه صورت‌های مالی به سازمان بورس نکردند از طریق وزارت اقتصاد و سازمان بورس پیگیر نظارت بر اجرای قانون هستیم.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: بر اساس این قانون مجموعه شهرداری‌ها، بنیادهای نظامی که شرکت‌های اقتصادی دارند، سازمان‌ها و شرکت‌های خیریه کشور، نهادها و سازمان‌های وقفی، صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و نهادهای انقلاب اسلامی موظف هستند اطلاعات مالی خود را شفاف‌سازی کرده و آن را نزد سازمان بورس‌واوراق بهادار افشا کنند. پور ابراهیمی گفت: با این اقدام در واقع سازمان بورس مسوولیتی بسیار بزرگ برعهده می‌گیرد و باید کارگروهی جدید و چارت سازمانی جدیدی برای خود تعریف و اجرا کند.

وی با بیان اینکه هم اینک حدود 40هزار خیریه در کشور وجود دارد که از آنها هیچ صورت مالی به صورت شفاف منتشر نشده است ،گفت: به عنوان مثال یک شرکت خیریه دارای یک شرکت هواپیمایی با ارزش 4میلیارد دلار است که حتی از آن یک صفحه صورت حساب مالی وجود ندارد.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران