شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 16360 | |

ایلنا

پس از انتشار اوراق رایتل در سال گذشته، در سال جاری نیز اوراق اجاره رایتل از سوی این اپراتور تلفن همراه منتشر می‌شود.

مدیرعامل شرکت تامین سرمایه امین به انتشار 300 میلیارد تومان اوراق اجاره رایتل در سال گذشته اشاره کرد که به عنوان بزرگ‌ترین اوراق اجاره صکوک در دی‌ماه سال گذشته صورت گرفت. علی سنگینیان اظهار کرد: با توجه به این تجربه موفق و استقبال سرمایه‌گذاران از این اوراق، در هیجدهم اسفندماه امسال نیز 300 میلیارد تومان اوراق اجاره رایتل برای تامین منابع لازم جهت خرید تجهیزات سایت‌های مخابراتی از سوی شرکت خدمات ارتباطی رایتل در بازار سوم فرابورس منتشر می‌شود. به گفته وی پذیره‌نویسی این اوراق از هیجدهم اسفندماه آغاز و تا بیستم اسفندماه به مدت دو روز ادامه دارد.

وی مبلغ اسمی هر ورقه رایتل را 100 هزار تومان ذکر کرد و درخصوص ویژگی‌های این اوراق، ابراز کرد: این اوراق سه‌ماهه 22درصد با نام و قابل معامله در فرابورس است.

او با بیان اینکه انتشار اوراق اجاره به عنوان یک مسیر در تامین مالی از طریق بازار سرمایه از سوی ناشرانی صورت می‌گیرد که از دارایی‌های قابل ‌ملاحظه‌یی برای وثیقه‌گذاری برخوردارند، از شرکت واسط مالی اردیبهشت دوم به عنوان ناشر و از شرکت خدمات ارتباطی رایتل به عنوان بانی این اوراق نام برد.

به گفته مدیرعامل تامین سرمایه امین، با توجه به تاریخ انتشار اوراق در هیجدهم اسفندماه 93، زمان سررسید این اوراق هیجدهم اسفندماه 97 در نظر گرفته شده است، بر این اساس طی عمر 4 ساله این اوراق، اجاره‌بها به عنوان سود به دارندگان اوراق پرداخت می‌شود که موعد پرداخت سود هر سه ماه یک‌بار است. اصل بدهی نیز در انتهای دوره به صورت یکجا بازپرداخت می‌شود.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران