شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 12304 | |

ثبات بازار میلگرد ترکیه

قیمت پیشنهادی میلگرد صادراتی ترکیه در ٥٠٥‌دلار هر تن فوب در ثبات است و اعلام حذف معافیت مالیاتی صادرات فولاد چین تاثیری بر بازار ترکیه نگذاشته است. در امارات میلگرد حاوی کروم چین برای حمل فوریه ٤٥٢‌دلار هر تن شنیده شده که پنج‌دلار نسبت به قبل از کریسمس رشد داشته است. قیمت میلگرد ترکیه در این منطقه قدرت رقابت ندارد چون قیمت‌های داخلی آن مطلوب‌تر است.


ورق به روایت شاخص‌ها

آخرین شاخص قیمت‌های استیل‌ایندکس حاکی از آن است که در امریکا متوسط قیمت ورق گرم دو ‌دلار هر تن افت داشته و به ٦٠٦‌دلار هر تن درب کارخانه معادل ٦٦٧‌دلار هر تن رسید. ورق سرد یک‌دلار هر تن ارزان‌تر شد و ورق گالوانیزه در ثبات بود. ورق تخت نیز ٤‌دلار هر تن ارازن‌تر شده به ٧٨٦‌دلار هر شورت تن درب کارخانه رسید. در شمال اروپا ورق گرم در ثبات بود و ورق گالوانیزه نیز در ٥٢٢ یورو هر تن درب کارخانه ثابت ماند.


ابهام در بازار ورق ترکیه

بازار ورق گرم ترکیه سال نو میلادی را با ابهامات زیادی آغاز کرده؛ ازجمله روند بازار مواد اولیه و قیمت‌های وارداتی نامشخص. از این‌رو تقاضا کم شده است ولی با این حال کارخانه‌ها در تلاشند قیمت‌های داخلی را ثابت نگه دارند. خریداران منتظر پیشنهاد قیمت‌های جدید عرضه‌کنندگان سی‌آی‌اس تا هفته آینده هستند تا روند بازار روشن‌تر شود. اگر آنها مطمئن شوند قیمت‌ها بیش از این کاهش نمی‌یابد شاید از اواسط ژانویه خرید‌های عقب‌افتاده را از سر بگیرند. دو هفته اخیر با وجود فشار‌ها قیمت ورق گرم در بازار داخلی ترکیه در ٥١٠ تا ٥٢٥‌دلار هر تن درب کارخانه در ثبات بوده است. شرایط جوی زمستانی نیز بر تقاضا اثر گذاشته از این‌رو برخی معتقدند زودتر از ماه مارس نباید منتظر تغییر اساسی در شرایط بازار بود. عرضه‌کنندگان سی‌آی‌اس تا هفته آینده وارد بازار نمی‌شوند و بعید است باز هم قیمت‌ها را کاهش دهند. آخرین قیمت ورق گرم اوکراین ٤٤٠ تا ٤٥٠‌دلار هر تن ترکیه بود که حمل فوریه است و محصول روسیه نیز قبل از تعطیلات سال نو ٤٦٠ تا ٤٧٠‌دلار هر تن بوده است.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران