شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 63363 | |

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در نخستین روز کاری سال 96:

مشکلات تامین مالی خودروسازان با تدبیر دولت تسهیل شده است

یکی از بخش‌هایی که مورد توجه مردم و رسانه‌ها قرار دارد، راهبردی است که گروه‌های خودروسازی داخلی برای توسعه خدمات و کیفیت در سال جدید دارند. در همین خصوص مهدی جمالی، مدیرعامل گروه خودرو‌سازی سایپا گفت: قرارداد بین سایپا با سیتروئن نهایی شده و اواخر اسفند ماه 95 نخستین قسط مشارکت با سایپا کاشان توسط سیتروئن به حساب سایپا واریز شد. در کنار این موارد تشریح برنامه‌های اجرایی سایپا برای ارائه خدمات و کیفیت افزون‌تر نیز تشریح شد.


چشم‌انداز آینده

جمالی در نشست نوروزی مدیران ارشد گروه ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو و تقدیر از تلاش‌های انجام شده در سال 95 گفت: این تلاش‌ها بی‌شک موجب سربلندی سایپا شده و همه مدیران و کارکنان در این موفقیت دخیل بوده‌اند که شایسته تقدیر است.

وی افزود: همه ما سال سختی را پشت سر گذاشته‌ایم و دستاوردهای آن تحقق بسیاری از مواردی بود که در سال 94 نشدنی به نظر می‌رسید و این نشانگر آن است که اراده کرده‌ایم تا سایپا را به روزهای اوج خودش برگردانیم و معتقدم این انرژی و دانش در گروه سایپا وجود دارد.

مدیرعامل گروه سایپا تصریح کرد: در سال جدید در ملاقات‌های نوروزی با مقامات عالیرتبه کشوری این احساس کاملا مشهود بود که سطح توقعات مسوولان و مدیران ارشد نظام از سایپا به ‌شدت افزایش یافته است.

تحقق اهداف کلان اقتصادی

جمالی با اشاره به شرایط سخت تامین مالی، تامین قطعات، فروش و... که در دو سال گذشته در سایپا حکمفرما بود، گفت: خوشبختانه امروز بسیاری از این موارد تسهیل شده و درحال اجراست. وی تاکید کرد: آنچه به عنوان صدای سایپا شنیده می‌شود، صدای تحقق اهداف مقام معظم رهبری و دولت در رشد تولید و ایجاد اشتغال است که در سال گذشته تحقق 57درصدی برنامه‌های تولید براساس برنامه منسجم در سایپا نشانگر این موضوع بوده است. مدیرعامل سایپا افزود: انتظار دارم آن چیزی که به عنوان برنامه‌های گروه سایپا مطرح می‌شود به عنوان قاموس تلقی کنیم و آنچه برای همه ما اهمیت دارد اجرای این برنامه‌ها در گروه است. وی افزود: خوشبختانه ترکیب مدیریتی گروه نشان‌دهنده این موضوع است که همه در اجرای برنامه‌ها همراه هستند.


راهبرد اجرایی سال جدید

جمالی درخصوص برنامه‌های اصلی گروه سایپا در سال 96 گفت: ادامه روند افزایش تولید همچنین کاهش هزینه‌ها در تمام سطوح شرکت با افزایش تولید و کاهش سرباره‌های قیمت ازجمله برنامه‌های اصلی گروه سایپا در سال جاری است و می‌توانیم با مدیریت منسجم به این موفقیت دست یابیم و با این شرایط سایپا به روزهای اوج خود برخواهد گشت و این موضوع باید به عنوان مسیر راه در تمام بخش‌های گروه سایپا قرار گیرد. وی در ادامه گفت: توسعه محصول با این شتاب و قدرت قابل تصور نبود ولی خوشبختانه توانستیم در روزهای پایانی سال گذشته خودرو جدید کوئیک را رونمایی کنیم و امیدوارم در سال جاری نیز براساس برنامه‌ریزی انجام شده، خودرو جدید sp100 در زمان مقرر رونمایی شود و از تمامی همکاران انتظار دارم در تحقق پروژه sp100 کارهای محوله را به صورت ویژه پیگیری کنند و بنده هم شخصا این موضوع را بررسی و پیگیری خواهم کرد. مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا درخصوص بحث صادرات محصولات تولیدی تاکید ویژه‌یی داشت و گفت: امیدوارم مشکلاتی که در سال گذشته در حوزه صادرات برای صنعت ایجاد شد، برطرف شود و در سال جاری با فعال شدن سایت‌های تولیدی عراق، لبنان و الجزایر بتوانیم صادرات سایپا را با اهداف برنامه هماهنگ کنیم. جمالی گفت: گروه خودروسازی سایپا مجموعه رو به رشدی است و اذعان می‌کنم که در این مسیر همه همکاران دخیل بوده‌اند و کار اصلی با مدیریت و پشتکار و توانمندی تمام سطوح انجام شده و بنده نقش هماهنگ‌کننده این امور را به عهده داشته‌ام. وی افزود: در همه بخش‌های گروه سایپا، فعالیت‌ها به خوبی انجام می‌شود؛ در بخش قراردادهای خارجی، قرارداد فی مابین با سیتروئن نهایی شده و اواخر اسفند ماه 95 نخستین قسط مشارکت با سایپا کاشان توسط سیتروئن به حساب سایپا واریز شد. مدیرعامل سایپا تاکید کرد: در سال گذشته خوشبختانه هم به اهداف تولید دست یافتیم و هم کیفیت محصول را ارتقا دادیم هر چند که انتظارات مردم و اینجانب بسیار بالاتر است.

وی در پایان از زحمات انجام شده در حوزه‌های قطعه‌سازی، تامین، تولید، فروش، خدمات پس از فروش، امداد خودرو و... که در سال گذشته و در نوروز امسال خدمات ارزنده‌یی را ارائه کرده‌اند، تقدیر و تشکر کرد.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران