شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 60662 | |

خراسان‌رضوی|

محمدعلی داوریار رییس دانشگاه پیام‌نور خراسان‌رضوی اظهار داشت: مشهد که به عنوان پایتخت معنوی ایران مطرح بوده به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شد و در این راستا مسابقات بین‌المللی بهکاپ، جام صلح و دوستی به‌عنوان نخستین رویداد فرهنگی ورزشی سال 2017 در روزهای 16 و 17 بهمن ماه به مدت دو روز به میزبانی دانشگاه پیام‌نور خراسان‌رضوی در سالن ورزشی امام ‌رضا(ع) این دانشگاه برگزار می‌شود. وی افزود: امیدواریم که در این رویداد فرهنگی و ورزشی بتوانیم سیره امام ‌رضا(ع) را به جهانیان تبیین کنیم و توسعه و گسترش فرهنگ رضوی را در سطح دنیا شاهد باشیم. این رویداد فرهنگی ورزشی با حضور تیم ملی ایران و 10 تیم از کشورهای اسلامی برگزار می‌شود.

داوریار اظهار داشت: دانشگاه پیام‌نور در ورزش‌های مختلف همچون بسکتبال افتخارآفرین بودند و در این تیم نماینده‌یی از خراسان‌رضوی حاضر بود. در استان 30 واحد دانشگاهی و 45 هزار دانشجو داریم و یکی از اقدامات این دانشگاه در حوزه فرهنگی ورزشی بوده که یک نمونه آن مسابقات بهکاپ است.

رییس دانشگاه پیام‌نور خراسان‌رضوی افزود: مسابقات به شکل تیمی و انفرادی برگزار می‌شود و 60بازیکن در مجموع دو قسمت تیمی و انفرادی حاضر هستند و هر تیم دو عضو دارد و ایران به عنوان میزبان دو تیم در این مسابقات دارد.

داوریار بیان کرد: دانشگاه پیام‌نور بیش از 500واحد دانشگاهی در کشور و 63 واحد دانشگاهی در خارج از کشور دارد و مجلس برنامه‌هایی را در برنامه ششم توسعه دارد که اگر به تصویب برسد این دانشگاه در سطح بین‌المللی فعالیت گسترده‌یی در دیگر کشورها خواهد داشت.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران