شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 59940 | |

مدیر اجرایی طرح ملی توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار مطرح کرد

گروه ایران

مدیر اجرایی طرح ملی توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو) گفت: این طرح ملی به عنوان یکی از برنامه‌های دولت یازدهم در زمینه افزایش اشتغال در کشور از سوی سازمان توسعه صنعتی ملل متحد، مورد حمایت قرار گرفته است.

رضا تازیکی دیروز در همایش معاونان سازمان برنامه و بودجه و مدیران توسعه کارآفرینی و اشتغال ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان‌های مجری طرح تکاپو افزود: یونیدو ضمن تقدیر از ایران برای اجرای طرح تکاپو، آن را در کشورهای دیگر هم قابل اجرا دانسته است.

وی اظهار کرد: توجه ویژه دولت یازدهم بر افزایش میزان اشتغال موجب شد طرح ملی تکاپو به عنوان یکی از طرح‌های بزرگ دولت از سال 1392 آغاز شده و دستاوردهایی در زمینه افزایش اشتغال کشور به همراه داشته باشد.

وی بیان کرد: این طرح همچنین به عنوان یکی از راه‌های محوری شدن بحث اقتصاد مقاومتی و با هدف توسعه اشتغال پایدار و رونق اقتصادی در جامعه از ابتدای تشکیل دولت یازدهم آغاز به کار کرده است.

تازیکی با بیان اینکه در این طرح سهم اشتغال بخش‌های مختلف اقتصادی کشور مورد بررسی قرار گرفته است، اضافه کرد: برای تحقق این طرح ملی، ستادهایی در هر استان برای حمایت از فعالیت‌های خاص در مسیر تقویت بخش کسب و کارهای محلی و همچنین افزایش درآمدزایی ایجاد شده است.

مجری طرح ملی تکاپو توانمندسازی عرضه و تقاضا را از موارد مورد توجه طرح تکاپو دانست و اظهار کرد: آنچه در این طرح مهم است، ایجاد علاقه‌مندی برای سرمایه‌گذاران در بخش کسب و کار است تا کمتر از تسهیلات و اعتبارات کشور در رونق کسب و کار استفاده شود.

وی ضمن بیان اینکه در گذشته تنها هدف ایجاد کسب و کار بوده ولی امروز با وجود این طرح، با محوریت رونق کسب و کار دنبال رفع مشکلات این بخش هستیم، عنوان کرد: روی آوردن به سمت آموزش فنی، بخشی از طرح تکاپو برای توانمند‌سازی نیروی کاری است که بر نیازمندی‌های بازار کار متمرکز شده است.

وی با بیان اینکه این طرح زودبازده نیست، اظهار کرد: با شروع این طرح تا به حال برای بیش از 300هزار نفر اشتغالزایی شده و هیات دولت برای ادامه این روند برای سال آینده نیز بودجه خاصی در نظر گرفته است تا بتواند در راستای اشتغال بیش از 500 هزار نفر اقدام کند.

وی با بیان اینکه این طرح ابتدا در استان‌های خراسان‌رضوی، کردستان و سمنان اجرایی شده است، افزود: اکنون جز 2 استان در تمام استان‌های کشور این طرح اجرایی شده است که در آنها نیز به زودی این طرح ملی اجرایی خواهد شد.

تازیکی با اشاره به میزبانی خراسان‌رضوی از این گردهمایی بیان کرد: خراسان‌رضوی به عنوان یکی از نخستین استان‌های جامعه هدف طرح ملی تکاپو بوده است که توانسته دستاوردهای بیش از انتظاری در زمینه اشتغال به دست آورد.

طرح ملی تکاپو یکی از بسته‌های اشتغالزایی است که با هدف تقلیل میزان بیکاری در کشور از همان ابتدای تشکیل دولت یازدهم مدنظر قرار گرفته است تا از این طریق برای 540هزار نفر اشتغال پایدار ایجاد شود.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران