شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 7272 | |

کل تسهیلات پرداختی ازدواج طی 7ماه اول سال‌های گذشته 450 تا 500هزار فقره بوده که این رقم در هفت ماهه ابتدای سال جاری به 730هزار فقره افزایش یافته است.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با تاکید بر اینکه اولویت پرداخت تسهیلات ازدواج با وام سه میلیون تومانی است نه پنج میلیون تومانی، گفت: این تصمیم برای تسریع در پرداخت تسهیلات ازدواج اتخاذ شده است. اصغر میرمحمد صادقی در خصوص اخبار منتشره درباره توقف پرداخت تسهیلات پنج میلیون تومانی ازدواج، تاکید کرد که بانک‌ها برای تسریع در امور مربوط به‌متقاضیان تسهیلات ازدواج و پرداخت یا عدم پرداخت وام پنج میلیون تومانی خود باید تصمیم‌گیری کنند. وی با بیان آنکه اگر بانک‌ها مازاد منابع قرض الحسنه دارند می‌توانند تسهیلات پنج میلیون تومانی پرداخت کنند، گفت: کل تسهیلات پرداختی ازدواج طی 7ماه اول سال‌های گذشته 450 تا 500هزار فقره بوده که این رقم در هفت ماهه ابتدای سال جاری به 730هزار فقره افزایش یافته است. میرمحمد صادقی اظهار امیدواری کرد که با تسریع در پرداخت تسهیلات ازدواج دیگر هیچ متقاضی تسهیلات مربوط به سال 92 به بعد در سامانه ازدواج باقی‌نمانده باشد.

وی اظهار داشت: متقاضیانی که باید برای دریافت تسهیلات به شعب بانک‌ها مراجعه کنند در صورتی که دو ماه بعد از زمان مقرر اقدامی در این زمینه انجام ندهند، خود به خود نام آنها از سامانه تسهیلات ازدواج حذف می‌شود. یادآور می‌شود: شورای پول و اعتبار سال 91 مصوبه‌یی داشت که طبق آن زوج‌های جوان متقاضی وام ازدواج در صورت داشتن شرایط می‌توانستند تسهیلات قرض الحسنه ۵میلیون تومانی از شعب بانک‌ها دریافت کنند. این مصوبه در قالب بخشنامه‌یی البته به شعب بانک‌ها هم ابلاغ و با قید یک تبصره تاکید شد که شعب در صورت دارا بودن منابع می‌توانند این تسهیلات را به متقاضیان واجد شرایط پرداخت کنند.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران