شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 60804 | |

مشارکت بانک آینده در 90 طرح تولیدی

در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و با توجه به اولویت‌های دولت و بانک مرکزی ج. ا. ایران مبنی بر اولویت واحدهای تولیدی کوچک و متوسط، بانک آینده، از ابتدای سال جاری موفق شده است در 90 طرح مشارکت کرده و مبلغ 1003 (یک‌هزار و سه) میلیارد ریال به اینگونه واحدها در سراسر کشور پرداخت کند. ضمنا میزان طرح‌های مصوب تا تاریخ 15 بهمن 95، بالغ بر 1407 (یک‌هزار و407) میلیارد ریال بوده که به تدریج در حال پرداخت است.


راه‌اندازی 2 محصول جدید در بانک ملت

بانک ملت همزمان با دهه مبارک فجر 2محصول دیگر خود را رونمایی کرد تا جمع محصولات رونمایی شده در چند روز اخیر به عدد ۴ برسد.

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، سامانه

جمع سپاری مالی (فاندینو) و پایانه فروش اختصاصی صنوف، 2محصول جدیدی است که با حضور مدیرعامل و جمعی از مدیران ارشد بانک ملت به صورت رسمی رونمایی شد.

جمع سپاری مالی، جمع‌آوری پول (سرمایه) لازم برای انجام یک هدف، با اتکا به کمک‌های معمولا کوچک اما در تعداد زیاد است و در این مدل، صاحب پروژه از طریق مبالغ پرداختی از سوی مشارکت‌کنندگان و سرمایه‌گذاران تامین مالی شده و نسبت به انجام‏/تکمیل پروژه اقدام می‌کند.

بر این اساس، پلتفرم جمع سپاری شامل چند مدل است که در مدل اهدا، مشارکت‌کنندگان، انتظاری برای بازگشت وجه، سود یا هیچ چیز دیگر ندارند. این مدل معمولا برای کمپین‌های اجتماعی و خیریه استفاده می‌شود و قدیمی‌ترین مدل جمع سپاری مالی است.

در عین حال در مدل پاداش که محبوب‌ترین مدل جمع سپاری مالی است و بیشترین سهم بازار را دارد، مشارکت‌کنندگان در ازای مشارکت، «پاداش» دریافت می‌کنند. این«پاداش» می‌تواند نسخه‌یی از محصول نهایی پروژه (پیش‌فروش) یا هر«پاداش» یا فعالیت دیگر باشد که ارزش این «پاداش» می‌تواند کمتر، برابر یا بیشتر از مبلغ مشارکت باشد. در مدل وام‏‏‏-بدهی هم مشارکت‌کنندگان پس از سر رسید مورد نظر، مبلغ پرداختی به اضافه سود متعلقه را دریافت می‌کنند. این مدل دقیقا شبیه وام‌های بانکی است با این تفاوت که همه‌چیز با توافق طرفین بوده و وام‌دهندگان یک گروه از افراد هستند. پایانه فروش اختصاصی صنوف هم کیوسکی ویژه پذیرندگان خاص نظیر رستوران‌ها، فست فودها، فوت کورت‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و... است که مشتریان به جای ماندن در صف، نسبت به ارائه سفارش خود از طریق این پایانه‌ها و پرداخت وجه آن اقدام می‌کنند و در زمان مورد انتظار، خدمت خود را دریافت می‌کنند. طرح راه‌اندازی این دستگاه‌ها در فاز نخست در تهران و 5 استان دیگر به صورت پایلوت اجرا می‌شود و سپس این طرح در دیگر استان‌ها نیز عملیاتی خواهد شد.

دکتر اخلاقی، مدیرعامل بانک ملت در مراسم رونمایی از این دو محصول اظهار داشت: یکی از شاخص‌های محوری بانک برای تدوین استراتژی و پیگیری اهداف برنامه‌ها، شاخص نسبت درآمدهای کارمزدی به کل درآمدهای بانک است که استراتژی بانک افزایش این نسبت است و در تلاش است تا همچون بانک‌های بین‌المللی از بابت فروش خدمات خود درآمد کسب کند. وی با تاکید بر لزوم کسب سود متناسب با حجم سرمایه‌گذاری‌های انجام شده، ادامه داد: تولید محصولات جدید در بانک ملت نشان‌دهنده ظرفیت‌های زیاد نظام بانکی کشور است که مقدمه‌یی برای بسیاری از گشایش‌های بین‌المللی خواهد بود. به گفته وی، بانکی می‌تواند سهم بیشتری از بازار را از آن خود کند که سریع‌تر نیازهای مخاطبان را تشخیص بدهد و خدماتی باکیفیت متناسب با آن نیازها طراحی و عرضه کند.


آمادگی بانک سپه برای حمایت از طرح‌های کرمانشاه

چقازردی، مدیرعامل بانک سپه گفت: رفع معضل بیکاری استان کرمانشاه در گرو توجه به‌ واحدهای تولیدی کوچک و متوسط است.

وی ضمن تاکید بر فراهم کردن شرایط مطلوب برای فعالیت واحدهای تولیدی کوچک و متوسط از آمادگی بانک سپه برای حمایت از طرح‌های مختلف اقتصادی خبر داد.

به‌ گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بانک سپه، محمدکاظم چقازردی که به‌ همراه ولی‌اله سیف، رییس کل بانک مرکزی برای افتتاح و بازید از چند پروژه به‌ استان کرمانشاه سفر کرده بود در شورای اداری این استان ضمن اعلام مطلب فوق یادآور شد: رفع محرومیت‌های ناشی از 8سال دفاع مقدس توجه ویژه مسوولان کشور به‌ استان کرمانشاه را می‌طلبد.

مدیرعامل بانک سپه اشتغالزایی را یکی از اولویت‌های اصلی استان کرمانشاه برشمرد و تصریح کرد: راه‌حل این معضل در گرو توجه ویژه به‌ واحدهای تولیدی کوچک و متوسط است؛ چون با رونق تولید به‌ توسعه اقتصادی استان هم کمک خواهد شد. رییس هیات‌مدیره بانک سپه با اشاره به‌ خارج شدن بانک سپه از تحریم، شرایط فعلی این بانک را مناسب توصیف کرد و اظهار داشت: در حال حاضر شعب خارج از کشور بانک سپه عملیاتی شده و ما آماده‌ایم به‌ واسطه دسترسی به‌ بازارهای بین‌المللی، خدمات بانکی مطلوب‌تری به‌ فعالان اقتصادی ارائه دهیم. وی ضمن اشاره به‌ اهمیت جریان تزریق و تخصیص منابع در نظام بانکی، خاطرنشان کرد: بانک‌ها با پرداخت تسهیلات به‌ واحدهای تولیدی و پروژه‌ دارای توجیه اقتصادی می‌توانند ضمن کمک به‌ رونق تولید و اشتغال در کشور، از افزایش مطالبات معوق جلوگیری کنند. مدیرعامل بانک سپه ضمن تاکید به‌ نقش پر رنگ بانک‌ها در اقتصاد کشور گفت: در عملیاتی شدن تمامی پروژه‌های بزرگ و موفق کشور بانک‌ها نقش موثر و انکارناپذیری داشته‌اند. چقازردی به‌ حمایت بانک سپه از پروژه‌های اقتصادی مهم در کرمانشاه نظیر پروژه مجموعه فرهنگی ورزشی پازیریک و پیوند پارس بیستون اشاره و اظهار کرد: اگر طرح‌های اقتصادی کمک‌کننده به‌ ایجاد اشتغال و دارای توجیه اقتصادی در استان کرمانشاه وجود داشته باشد، بانک سپه با تمام توان آماده حمایت است. وی ادامه داد: طرح مجموعه پازیریک با حمایت بانک سپه و با پشتکار مدیریت این مجموعه به‌ثمر نشست و امروز شاهد شروع به‌کار یکی از مراکز مهم فرهنگی ورزشی در استان کرمانشاه با حمایت بانک سپه هستیم. شایان ذکر است رییس کل بانک مرکزی، استاندار کرمانشاه، مدیرعامل بانک سپه و مدیرعامل بانک صنعت و معدن از پروژه پالایشگاه آناهیتا، واحد تولیدی نساجی کرپ‌ناز، مجتمع صنایع پتروشیمی، طرح قطار شهری و مجتمع عظیم فرهنگی ورزشی پازیریک بازدید کردند.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران