شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 52237 | |

بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و وزارت تجارت پادشاهی عمان در شانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و عمان برای سرعت بخشیدن به روند بیمه‌های مشترک بین دو کشور تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

به گزارش بیمه مرکزی، عبدالناصر همتی در این مراسم که با حضور وزرای تجارت دو کشور در سالن مروارید نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد با اشاره به ظرفیت‌های بالای شرکت‌های بیمه در کشور گفت: با امضای این تفاهمنامه همکاری بیمه‌یی می‌توانیم نیازهای بیمه‌یی کشور عمان را برطرف کنیم.

رییس کل بیمه مرکزی افزود: درحال حاضر 30شرکت بیمه در کشور فعال هستند که مطمئنا با توجه به دغدغه‌های این کشور می‌توانند بیمه نامه و طرح‌های اختصاصی را به آنها ارائه دهند.

همچنین مسعود بن علی السنیدی، وزیر صنعت کشور پادشاهی عمان ضمن ابراز خرسندی از امضای این تفاهمنامه از رییس کل بیمه مرکزی برای ارائه پوشش بیمه ماشین‌های شخصی گردشگران و کامیون‌های یخچال‌دار به بندرعباس تقاضای همکاری کرد.

وی همچنین خواستار سرعت بخشیدن به روند بیمه‌های مشترک بین دو کشور شد و این را در توسعه روابط مهم ارزیابی کرد.

بنا بر این گزارش در این تفاهمنامه بر همکاری در زمینه‌های تسهیل واگذاری اتکایی هر دو کشور و سرمایه‌گذاری دو جانبه برای توسعه کسب و کار بیمه اتکایی متقابل، تسهیل سرمایه‌گذاری مستقیم و غیرمستقیم بیمه‌گران دو کشور، انتقال تخصص در زمینه‌های علم اکچوئری، رشد و توسعه بیمه زندگی، ارزیابی خسارت و اجرای فناوری اطلاعات در صنعت بیمه به طرف مقابل تفاهمنامه تاکید شد.

همچنین تسهیل صدور بیمه نامه‌های دریایی، آماده‌سازی پوشش بیمه‌یی برای محموله در حمل و نقل به ویژه درباره محموله‌های نفتی در راستای حفاظت از سرمایه‌گذاری در بخش نفت و گاز و برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک از دیگر مفاد این تفاهمنامه بود.

شایان ذکر است، این تفاهمنامه در ششم مهر ماه ۱۳۹۵ در دو نسخه اصلی به زبان‌های انگلیسی، فارسی و عربی برای مدت ۵ سال میان بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و نهاد نظارتی بورس در سلطنت عمان امضا شد.

همچنین هفتم مهر ماه نیز به درخواست رییس نهاد ناظر کشور عمان برای اجرای هر چه سریع‌تر مفاد این تفاهمنامه، جلسه‌یی در دفتر رییس کل بیمه مرکزی با حضور معاون اتکایی بیمه مرکزی و رییس هیات‌مدیره بیمه ایران برگزار شد.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران