شماره امروز: ۵۴۷

| | |

بانک ملت جمهوری اسلامی ایران و بانک توسعه کره جنوبی (KDB) با هدف گسترش همکاری و مشارکت بین طرفین در راستای توسعه کسب و کارهای خارجی خود در آسیا و خاورمیانه، تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، بر اساس این تفاهمنامه که به امضای «علی رستگار» مدیرعامل بانک ملت و «لی دانگ ژئول» مدیرعامل بانک توسعه کره جنوبی رسید، دو طرف در زمینه وام‌های سندیکایی، فاینانس خودگردان و پروژه محور، سرمایه‌گذاری در شرکت‌ها و موسسات، تامین مالی پروژه‌های زیرساختی، تامین مالی تجاری، مدیریت وجوه نقد، معاملات ارزهای جهانی، خزانه‌داری و تامین مالی واردات/ صادرات، بازارهای سرمایه و... همکاری خواهند داشت.

علی رستگار، مدیرعامل بانک ملت در مراسم امضای این تفاهمنامه با بیان این نکته که جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی تا قبل از سال ۲۰۱۵ بیش از ۱۷میلیارد دلار مبادلات تجاری داشتند که عمده این مبادلات از طریق بانک ملت سئول انجام می‌شد، اعلام کرد که هدف از امضای این تفاهمنامه، برگرداندن سطح مراودات مالی به میزان قبلی و حتی بیشتر و انتقال دانش و تکنولوژی برای افزایش سطح تولید و صادرات کشور است.

وی با تاکید بر این نکته که جمهوری اسلامی ایران کشور بزرگی با امکانات و ظرفیت‌های زیاد است، یادآور شد: بانک ملت به عنوان بزرگ‌ترین بانک کشور در پروژه‌های بزرگ نفت، انرژی و دیگر بخش‌های مهم کشور مشارکت داشته است و آمادگی دارد تا در همین زمینه‌ها با بانک توسعه کره جنوبی هم همکاری‌های خوبی داشته باشد. رستگار با اشاره به این نکته که مذاکرات بانک‌های ملت و توسعه کره جنوبی از ماه‌های قبل شروع شده که منجر به انعقاد این تفاهمنامه شده است، اظهار امیدواری کرد که امضای این تفاهمنامه باعث گسترش مبادلات تجاری بین دو کشور شود.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران