شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 37494 | |

بانک آینده

در بین 100شرکت ایرانی برتر

بانک آینده در بین یک‏صد شرکت ایرانی برتر در سال 1393، با 13رتبه ارتقا، در جایگاه بیست و چهارم قرار گرفت. براساس رتبه‌بندی 100شرکت برتر ایرانی که همه ساله توسط سازمان مدیریت صنعتی انجام می‌شود؛ بانک آینده حایز رتبه بیست و چهارم شد. در نوبت قبلی رتبه‌بندی، بانک آینده رتبه سی و هفتم را در اختیار داشت که پس از ارزیابی توسط سازمان مذکور، برای سال مالی 1393، سیزده رتبه صعود را تجربه کرده است. رتبه‌بندی مذکور با محوریت حجم فروش و با لحاظ 16شاخص دیگر صورت گرفته و به عنوان شاخص‏های عملکردی در فضای کسب و کار کشور مطرح است.


همکاری بزرگ‌ترین بانک بورسی کشور با بانک تجارت

بانک صادرات ایران در راستای استفاده از ظرفیت و توانمندی‌های متقابل در زمینه تامین مالی پروژه‌های کلان اقتصادی با بانک تجارت تفاهمنامه همکاری امضا کرد. به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، این بانک برای مشارکت موثرتر در تامین مالی پروژه‌ها و طرح‌های کلان اقتصادی، ایجاد رونق اقتصادی بیشتر و همچنین ارائه خدمات مشترک به مشتریان تفاهمنامه‌یی با بانک تجارت به امضا رساند. مراسم امضای تفاهمنامه که با حضور اسماعیل لل‍ه‌گانی مدیرعامل این بانک و محمدابراهیم مقدم مدیرعامل بانک تجارت برگزار شد بر استفاده از توانمندی‌های متقابل در ارائه خدمات به مخاطبان تاکید شد. لله‌گانی در این مراسم با اشاره به اهمیت همکاری بین بانک‌های و تاثیر آن بر نظام اقتصادی کشور گفت: با امضای این تفاهمنامه ظرفیت‌های خوبی در راستای سرمایه‌گذاری و گسترش همکاری دوطرف ایجاد می‌شود و فرصت مناسبی را پیش روی فعالان اقتصادی برای بهره‌مندی از توان دو بانک فراهم خواهد کرد. وی اضافه کرد: همکاری متقابل بانک‌های کشور می‌تواند زمینه‌ساز رونق اقتصادی بیشتر و کاهش هزینه‌ها را برای مشتریان دو بانک به دنبال داشته باشد.


اعلام روش بازپرداخت وجوه سپرده‌گذاران ثامن الحجج

بازپرداخت وجوه سپرده‌گذاران تعاونی اعتبار ثامن الحجج همزمان با ایام مبارک دهه فجر توسط بانک پارسیان آغاز می‌شود. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، همان‌گونه که در اطلاعیه شماره 2 این بانک قید شده بود، در فاز نخست تودیع وجوه سپرده‌گذاران، پرداخت سپرده‌های خرد این تعاونی اعتبار در اولویت قرار دارد و تودیع سپرده‌ها تا سقف‌های 30میلیون ریال، 50میلیون ریال و 100میلیون ریال، براساس شیوه نامه‌یی خواهد بود که از سوی بانک مرکزی ابلاغ می‌شود. این مبالغ طی 3مرحله و توسط شعب بانک پارسیان در سراسر کشور پرداخت خواهد شد. نحوه و ترتیب پرداخت در اطلاعیه آن بانک اعلام می‌شود. در این زمینه، توجه سپرده گذاران را به نکات زیر معطوف می‌دارد: 1- در فاز نخست این طرح، سپرده‌های خرد صرفا به اشخاص حقیقی دارای حساب‌های تک امضا پرداخت خواهد شد. 2- سپرده‌گذاران واجد شرایط با در دست داشتن مدارک مربوط به حساب و اوراق شناسایی هویتی ضمن مراجعه به شعبه مربوطه در تعاونی نسبت به بستن حساب و ابطال دفترچه اقدام و «گواهی تسویه حساب سپرده نزد تعاونی اعتبار ثامن‌الحجج» را به شعب بانک پارسیان ارائه کنند. 3- تسهیلات سپرده‌گذارانی که در قبال سپرده‌های خود تا سقف 100میلیون ریال تسهیلات دریافت کرده‌اند، توسط همان شعبه تعاونی تسویه شده و مبلغ خالص قابل پرداخت در گواهی تسویه حساب سپرده قید خواهد شد. 4- اطلاعات دریافتی از تعاونی، ملاک بازپرداخت سپرده‌ها بوده و هرگونه مغایرت در اطلاعات مشتریان از قبیل اطلاعات هویتی، شماره حساب، مبلغ سپرده و... یا کسری مدارک مورد نیاز باعث عدم پرداخت مبالغ خواهد شد. 5-بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای تسهیل فرآیند پرداخت سپرده‌ها و رسیدگی به شکایات سپرده‌گذاران تعاونی اعتبار ثامن‌الحجج، نسبت به راه‌اندازی میز امداد ویژه‌یی اقدام کرده و سپرده‌گذاران تعاونی مذکور می‌توانند ضمن مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی بانک مرکزی به نشانیwww. cbi. ir در بخش «تماس با ما» و در زیربخش «پاسخگویی به شکایات و ارتباط مردمی» شکایات و انتقادات خود را مطرح کنند. تلفن پیامگیر شماره 29954855 و سامانه پیام کوتاه 2000411 نیز آماده دریافت دیدگاه‌های مردمی، انتقادات و شکایات احتمالی در این زمینه خواهد بود. 6- حین اجرای فاز نخست، اطلاع‌رسانی لازم در زمینه تعیین تکلیف وجوه سپرده‌های مشترک، سپرده‌های اشخاص حقوقی و سپرده‌های با مبالغ بالاتر تعاونی یادشده نیز از طریق اطلاعیه‌های بانک مرکزی به آگاهی می‌رسد.


بسترسازی بانک مسکن برای بهره‌گیری از پسابرجام

دکتر محمدهاشم بت‌شکن مدیرعامل بانک مسکن در پیامی به مناسبت آغاز اجرای برجام و لغو تحریم‌ها، از بسترسازی این بانک برای توسعه فعالیت‌های بین‌المللی در راستای توسعه کشور اسلامی ایران خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی بانک مسکن، دکتر بت‌شکن در این پیام گفت: تلاش بی‌وقفه و شبانه‌روزی فرزندان این مرز و بوم و تیم دیپلماسی که در سایه عمل به رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری و اجرای سیاست‌های هوشمندانه دولت تدبیر و امید به ثمر نشست و لغو تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران را به همراه داشت، خبری مسرت‌بخش و افتخارآفرین است که می‌تواند نقش مهمی در رونق کسب و کار کشور و پیشرفت میهن اسلامی به همراه داشته باشد.

وی با تاکید بر استفاده از فرصت‌های اقتصادی و دیپلماسی اجرایی شدن این توافق و لغو تحریم‌ها افزود: بی‌شک این موفقیت باعث توسعه فعالیت‌های سیستم بانکی و به دنبال آن توسعه کشور در تمام زمینه‌ها می‌شود.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران