شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 30337 | |

مجید صفدری خبر داد

مدیرعامل بیمه ما از کشف تقلب 400میلیون تومانی در این شرکت خبر داد و گفت: در این راستا اقدامات لازم قضایی انجام شده و از پرداخت خسارت به این پرونده جلوگیری شده است. مجید صفدری مدیرعامل بیمه ما در گفت‌وگو با ایرنا، با بیان اینکه، دو کارمند این شرکت حین بررسی خسارت بیمه شخص ثالث به تقلب و ساختگی بودن تصادف پی برده‌اند، افزود: کروکی تهیه شده در این پرونده ساختگی بوده لذا پس از کشف این تقلب، مکاتبات لازم با قاضی دادگاه انجام و مدارک و مستندات مربوطه ارائه شده است.

وی اظهار داشت: باندهایی در کشور وجود دارند که با صحنه‌سازی بین خودروها از بیمه‌نامه‌های ثالث و سرنشین خودروها استفاده می‌کنند.

وی تصریح کرد: باتوجه به منافذی که در بیمه‌نامه‌های ثالث و بدنه وجود دارد تقلب‌هایی در این بخش انجام و خسارات غیرواقعی پرداخت می‌شود. صفدری درباره راهکار جلوگیری از تقلب در صنعت بیمه، گفت: اتصال شرکت‌های بیمه به یکدیگر و ایجاد منابع اطلاعاتی متمرکز از راهکارهای جلوگیری از تقلب است ضمن آنکه با شناسایی مشتری‌هایی که در لیست‌سیاه شرکت‌ها قرار دارند، می‌توان از صدور بیمه‌نامه برای آنها جلوگیری کرد. مدیرعامل بیمه ما با تاکید بر اینکه، سیستم‌های اطلاعاتی شرکت‌های بیمه باید به یکدیگر متصل شوند تا در زمان صدور بیمه‌نامه و پرداخت خسارت بتوان از تقلب‌ها جلوگیری کرد، افزود: باید در زمان صدور بیمه‌نامه‌های شخص ثالث همانند شبکه بانکی کدهایی به‌صورت سلسله‌یی در نرم‌افزار شرکت‌ها ثبت تا براساس آن تصادف به سایر شرکت‌ها اعلام شود.

صفدری درباره برنامه این شرکت در دوران پس از تحریم، گفت: این شرکت با همکاری دولت و بیمه مرکزی به‌دنبال ارائه خدمات به کشورهای همسایه است و بر همین اساس برنامه‌هایی برای ارائه خدمات به عراق، افغانستان، تاجیکستان و قزاقستان آماده کرده و امیدواریم بتوانیم شعب را در این کشور‌ها تاسیس و عملیات بیمه‌گری را انجام دهیم.

وی ادامه داد: این برنامه درراستای افزایش و توسعه ضریب نفوذ بیمه در کشور اجرایی می‌شود.

مدیرعامل شرکت بیمه ما درباره برنامه این شرکت برای سرمایه‌گذاری نیز اظهار داشت: آیین‌نامه 60بیمه مرکزی تکالیفی را برای شرکت‌های بیمه تعیین کرده و برهمین اساس بیمه ما موظف به تامین منابع مالی بانک‌ها و سرمایه‌گذاری در طرح‌هایی که صرفه اقتصادی دارند، شده است. صفدری با بیان اینکه، باتوجه به ابزارهای پولی و مالی که براساس ماده60 تعیین شده، می‌توانیم منابع مالی را برای طرح‌های صنعتی و عمرانی فراهم کنیم، افزود: بخشی از سرمایه‌گذاری طرح‌هایی است که توسط دولت تعریف و از طریق منابع بیمه ما تامین می‌شود.

وی، میزان سرمایه این شرکت را 100میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: هیات‌مدیره مصوبه‌یی تنظیم کرده که براساس آن سرمایه این شرکت تا سال آینده به 400میلیارد تومان از محل آورده نقدی و مطالبات افزایش می‌یابد.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران