شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 29371 | |

معاون ارزی بانک مرکزی خبر داد

معاون رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گفت: انتظار دارد حداکثر تا ژانویه ۲۰۱۶ بالغ بر ۲۹میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه شده ایران آزاد شود و به بانک مرکزی بازگردد.

معاون رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گفت: انتظار دارد حداکثر تا ژانویه 2016 بالغ بر 29میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه شده ایران آزاد شود و به بانک مرکزی بازگردد. غلامعلی کامیاب که درحاشیه یک کنفرانس سرمایه‌گذاری در ژنو در مصاحبه بلومبرگ سخن می‌گفت، افزود: زمان آزادشدن این دارایی‌ها حدودا درهمین زمان خواهد بود.

کنفرانس سرمایه‌گذاری ژنو نخستین کنفرانس از نوع خود است که ایران پس از گذشتن توافق هسته‌یی از سد کنگره امریکا برگزار کرده است. مخالفان توافق هسته‌یی در امریکا مدعی‌ هستند ایران از منابع آزادشدن برای فعالیت‌های ضدامریکایی و تقویت نیروهای مقاومات در لبنان و فلسطین استفاده خواهد کرد. اما ایران اعلام کرده است از منابع آزادشده برای سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها ازجمله صنایع پتروشیمی و گاز و معدن استفاده خواهد کرد. کامیاب در ادامه گفت پول‌های بلوکه شده ایران در کشورهای مختلف قرار دارد و رقم آن می‌تواند از 29میلیارد دلار بیشتر باشد.

وی افزود: شاید رقم بیشتری باشد اما 29میلیارد دلار بیشتر آن را شامل می‌شود. به گفته وی ازجمله دارایی‌های بلوکه شده ایران 23میلیارد دلار مربوط به بانک مرکزی است و 6میلیارد دلار نیز متعلق به دولت است. کامیاب افزود: ایران هیچ ذخایر طلایی درخارج ندارد. به گفته کامیاب، ایران در خارج از کشور طلا ندارد.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران