شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 26240 | |

محمود امراللهی مطرح کرد

گروه بانک و بیمه احسان شمشیری

شرکت بیمه ایران در سال 93 زیان انباشته ۱۵۰۰میلیارد تومانی را به سود ۲۵میلیارد تومانی تبدیل کرده است.

به گزارش «تعادل» محمود امراللهی مدیرعامل شرکت بیمه ایران در جمع خبرنگاران درباره روند سوددهی بیمه ایران در سال‌های گذشته اظهار کرد: این شرکت از سال گذشته به سود رسیده است. شرکت بیمه ایران در سال گذشته، زیان انباشته 1500میلیارد تومانی را به سود 25میلیارد تومانی تبدیل کرده است.

مدیرعامل بیمه ایران با تاکید بر اینکه این شرکت در سال گذشته اطلاعات را به طور کامل شفاف کرده است، تصریح کرد: با لحاظ 300میلیارد تومان ذخایر، میزان ذخایر گرفته شده به 1800میلیارد تومان رسیده و در کنار آن 25میلیارد تومان نیز سود حاصل شده است. وی 80درصد از زیان انباشته این شرکت را در سال‌های قبل متعلق به رشته‌های شخص ثالث و درمان ذکر کرد و درباره تعداد بیمه‌نامه‌های «مان» فروخته شده از سوی بیمه ایران از ابتدای شروع اجرای طرح تاکنون نیز گفت: تاکنون 110هزار فقره بیمه‌نامه ‌مان صادر شده است.


برداشتن اجبار در صدور ثالث

امراللهی گفت: برداشتن اجبار در صدور ثالث، کسب وکار شرکت‌های خصوصی را آزاد می‌کند.

مدیرعامل بیمه ایران با بیان اینکه در پیش‌نویس قانون شخص ثالث در واقع جنبه اجتماعی این رشته بیمه‌یی به بازرگانی رجحان داده شده است، گفت: آمار نشان می‌دهد صنعت بیمه در رشته ثالث زیانده است و در واقع رویکرد قانونگذار در اتخاذ این تصمیم این است که جنبه اجتماعی رشته ثالث پررنگ‌تر شود.

به گفته وی شاید این تصمیم برای خصوصی‌ها مطلوبیت نداشته باشد اما طبق پیش‌نویس قانون جدید شرکت‌ها در صدور شخص ثالث مختار خواهند بود و البته جهت فعالیت در این رشته بیمه‌یی باید از بیمه مرکزی مجوز‌های لازم را دریافت کنند. یکی از اهداف قانونگذار از اتخاذ این تصمیم با توجه به اتفاقاتی که در بیمه توسعه رخ داد، دفاع از حقوق بیمه‌گذاران است.

مدیرعامل بیمه ایران تاکید کرد: بنابراین اتخاذ این تصمیم از دو جنبه قابل بررسی است اولا با این تصمیم شرکت‌های بیمه‌یی می‌توانند کسب وکار آزاد داشته باشند و الزامات برای صدور این رشته بیمه‌یی برداشته می‌شود، دوما تعهدات لازم در قبال حقوق مردم حفظ می‌شود.

مجاز بودن شرکت‌های بیمه و در مقابل مکلف بودن بیمه ایران در صدور ثالث طبق پیش‌نویس قانون جدید شخص ثالث از دو جنبه قابل بررسی است اولا با این تصمیم شرکت‌های بیمه‌یی می‌توانند کسب وکار آزاد داشته باشند و الزامات برای صدور این رشته بیمه‌یی برداشته می‌شود، دوما تعهدات لازم در قبال حقوق مردم حفظ می‌شود. محمود امراللهی، مدیرعامل بیمه ایران با بیان اینکه در پیش‌نویس قانون شخص ثالث در واقع جنبه اجتماعی این رشته بیمه‌یی به بازرگانی رجحان داده شده، گفت: آمار نشان می‌دهد، صنعت بیمه در رشته ثالث زیانده است و در واقع رویکرد قانونگذار در اتخاذ این تصمیم این است که جنبه اجتماعی رشته ثالث پررنگ‌تر شود. به گفته وی شاید این تصمیم برای خصوصی‌ها مطلوبیت نداشته باشد اما طبق پیش‌نویس قانون جدید شرکت‌ها در صدور شخص ثالث مختار خواهند بود و البته جهت فعالیت در این رشته بیمه‌یی باید از بیمه مرکزی مجوز‌های لازم را دریافت کنند.

امراللهی اظهار کرد: یکی از اهداف قانونگذار از اتخاذ این تصمیم با توجه به اتفاقاتی که در بیمه توسعه رخ داد، دفاع از حقوق بیمه‌گذاران است.

مدیرعامل بیمه ایران تاکید کرد: بنابراین اتخاذ این تصمیم از دو جنبه قابل بررسی است اولا با این تصمیم شرکت‌های بیمه‌یی می‌توانند کسب وکار آزاد داشته باشند و الزامات برای صدور این رشته بیمه‌یی برداشته می‌شود، دوما تعهدات لازم در قبال حقوق مردم حفظ می‌شود.


به دنبال حقوق خود در بحرین هستیم

اموال و دارایی‌های بیمه ایران ضبط نشده است بلکه توسط مدیریت آن در اختیار مقام ناظر بحرینی قرار گرفته است.

در ادامه مهدی ریاحی‌فر، عضو هیات‌ مدیره ناظر بر حوزه اتکایی و امور بین‌الملل در پاسخ به پرسشی درباره در اختیار گرفتن اداره شعبه مستقل بیمه ایران در بحرین از سوی بانک مرکزی این کشور گفت: در این ماجرا اموال و دارایی‌های بیمه ایران ضبط نشده بلکه توسط مدیریت آن در اختیار مقام ناظر بحرینی قرار گرفته است.

وی در ادامه افزود: بیمه ایران از طریق قانونی پیگیر این مساله است و درحال حاضر وکلای ما روی این پرونده درحال کار هستند.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران