شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 24619 | |

معاون بیمه‌های اتکایی بیمه مرکزی خبر داد

گروه بانک و بیمه

عضو هیات عامل و معاون بیمه‌های اتکایی بیمه مرکزی از دریافت تقاضای همکاری شرکت‌های بیمه آلمان و فرانسه با صنعت بیمه کشور همزمان با پایان مذاکرات هسته‌یی ایران با گروه1+5 و اعلام برنامه جامع اقدام مشترک خبر داد.

مینا صدیق‌نوحی درخصوص تاثیر برنامه جامع اقدام مشترک در صنعت بیمه کشور، افزود: براساس برنامه جامع اقدام مشترک و با رفع تحریم‌ها شرکت‌های بیمه اروپایی می‌توانند پوشش‌های لازم بیمه‌یی را به شرکت ملی نفت ایران، کشتی‌های حامل گاز مایع، نفت، بنزین و مواد پتروشیمی ارائه کنند.

وی ادامه داد: همچنین ارائه تسهیلات و پوشش‌های بیمه‌یی در بخش حمل‌ونقل به موادخام و سایر کالاها نیز امکان‌پذیر می‌شود.

این مقام مسوول در بیمه مرکزی در گفت‌وگو با ایرنا با بیان آنکه، صنعت بیمه کشور با رفع تحریم‌ها به شرایط قبل از آن بازمی‌گردد، گفت: مفاد برنامه جامع اقدام مشترک به‌گونه‌یی است که به‌خوبی تمام جوانب تحریم را در برمی‌گیرد. عضو هیات عامل بیمه مرکزی ادامه داد: بر همین اساس صنعت بیمه کشور باید قراردادهایی را با شرکت‌های بیمه خارجی منعقد و ریسک‌های مازاد را واگذار کند. صدیق نوحی گفت: همچنین صنعت بیمه کشور در زمینه صادرات و واردات در زمینه پوشش ریسک در داخل و خارج اقدام خواهد کرد.

وی یکی دیگر از مشکلات صنعت بیمه در زمان تحریم را محرومیت از آموزش و انتقال تجربیات عنوان کرد و افزود: با رفع تحریم‌ها صنعت بیمه مجددا امکان آموزش و انتقال تجربیات از شرکت‌های بیمه‌یی غربی را کسب خواهد کرد.

معاون اتکایی بیمه مرکزی با تاکید بر مهم بودن بازار اروپا و امریکا برای صنعت بیمه کشور، تصریح کرد: شرکت‌های خارجی که تمایل به فعالیت در عرصه بین‌المللی دارند می‌توانند مجددا روابط خود را با صنعت بیمه کشور آغاز کنند.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران