شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 12266 | |

رییس موسسه عالی بانکداری اعلام کرد

گروه بانک و بیمه مهدی رضوی، رییس موسسه عالی بانکداری از تراکنش 10میلیاردی شبکه بانکی در 10ماهه امسال و تراکنش‌های روزانه بیش از 90میلیونی در کشور خبر داد.

به گزارش«تعادل»، مهدی رضوی در همایش هم‌افزایی دانشگاه‌ها و بانک‌ها در توسعه بانکداری مجازی در بانک مرکزی با بیان اینکه از زمان رسمی شدن بانکداری الکترونیک تاکنون زیرساخت‌های بانکداری الکترونیکی به‌خوبی فراهم شده و تغییرات قابل‌توجهی در برخی ابزار‌های نوین بانکی محقق شده است، گفت: این درحالی است که تعداد تراکنش‌های بانکی طی سال1392 بالغ بر 10‌میلیارد بوده که این رقم برای 10ماهه امسال نیز با رشد 33‌درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل ثبت شده است.

وی با بیان اینکه متوسط تراکنش‌های روزانه در 10ماهه امسال بالغ بر 35.7‌میلیون در روز بوده است، عنوان کرد: اگر تراکنش‌های مربوط به پرداخت یارانه نقدی با ضریب 2.7 به آن اضافه شود تراکنش‌های روزانه بیش از 90‌میلیون خواهد بود.

مهدی رضوی، رییس موسسه عالی بانکداری همچنین به آمار دیگری از شبکه بانکی اشاره داشت و افزود: تعداد کارت‌های صادره نظام بانکی تا پایان آبان سال جاری به 290‌میلیون و تعداد خودپرداز شبکه بانکی به حدود 37‌هزار عدد رسیده است.

رضوی همچنین با اشاره به کافی نبودن مقدمات فراهم‌شده برای ایجاد بانکداری مجازی، یادآور شد: آنچه تاکنون تحت عنوان بانکداری مجازی در بانک‌های کشور پیاده شده درواقع نوعی بانکداری ترکیبی است.

به‌طوری که برخی فعالیت‌ها، خدمات و محصولات بانکی در شعب و برخی دیگر به‌صورت مجازی انجام می‌شود که این عمل با بانکداری مجازی به‌صورت کامل و یکپارچه متفاوت است. مهدی رضوی، رییس موسسه عالی بانکداری ادامه داد: درحالی که بانک‌های کشور‌های پیشرفته صنعتی به موازات توسعه فعالیت‌های مجازی تعداد شعبات خود را به میزان قابل‌توجهی کاهش داده‌اند، اما در کشور ما توسعه فعالیت‌های الکترونیکی و مجازی با افزایش تعداد شعب همراه بوده است که این چندان خوشایند نیست.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران