شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 27999 | |

تاسیس بانک‌های خارجی و حذف قیمت‌گذاری دولتی دو نقطه درخشان خواسته‌هاست

گروه بازرگانی

دوشنبه ۱۲مرداد سال جاری بود که اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهور به همراه دو نفر از اعضای کابینه یازدهم راهی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران شدند تا از نزدیک در جریان خواسته‌ها و گلایه‌های فعالان اقتصادی قرار بگیرند و برای خروج از رکود و بازگشت رونق به چرخه بیشتری از صنایع و واحدهای تولیدی کشور چاره‌اندیشی کنند.

در جریان این دیدار، فعالان اقتصادی بر این نکته پافشاری کردند که دولت باید مبارزه با فساد را از مرحله شعار به مرحله عمل تبدیل کرده و خطوط قرمز خود را برای مبارزه با فساد اداری گسترده در سطح اقتصاد کشور بشکند.

فعالان اقتصادی بار دیگر بر این نکته پافشاری کردند که اقتصاد دولتی، دوای درد نیست. از سوی دیگر بخش خصوصی پس از تحریم آنقدر تکامل یافته است که می‌تواند گام بزرگی را در اقتصاد بردارد و فضای اقتصادی برای بخش خصوصی باید هموارتر شود. در همان جلسه بود که معاون اول رییس‌جمهور دستور داد تا کمیته‌های مشترکی میان اتاق بازرگانی به نمایندگی از فعالان اقتصادی و دولت تشکیل شود تا بیشتر بر سر رفع این موانع متمرکز شده و شرایط را برای اقتصادی رو به رشد فراهم کند.

حال فعالان اقتصادی در جمع‌بندی نشست خود با معاون اول نشان دادند این مساله که در پیگیری مطالبات بخش خصوصی جدی هستند، نامه‌یی در ۳۶ بند به معاون اول رییس‌جمهور نوشته و خواستار اصلاحات اساسی در اقتصاد ایران شده‌اند.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران