شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 64020 | |

در روزهایی که بازار تخریب دستاوردهای دولت حسابی گرم شده و نامزدهای انتخاباتی نزدیک به به اصولگرایان به وارونه نمایی عملکرد دولت مستقر می پردازند، رییس دفتر رییس‌جمهور در مورد ادعای احمدی‌نژاد مبنی بر اینکه در دولت وی خزانه خالی نبوده و دولت گذشته هم بدهکار نبوده است، گفت: خوشبختانه همه اینها مواردی است که عدد و رقم آن کاملا روشن است. دستگاه‌های مسوول هم اطلاع‌رسانی‌های لازم را کرده و خواهند کرد.

محمد نهاوندیان در گفت‌وگو با ایلنا، در پاسخ به این سوال که شاخص‌ترین عملکرد اقتصادی دولت چیست؟ گفت: به نظر من دو عملکرد به‌طور درخشان در زمینه عملکرد اقتصادی دولت خود را نشان می‌دهد؛ اول اینکه در سال گذشته اقتصاد ایران توانست رشد تولید

کم نظیر رقم بزند یعنی ما در سال ۹۵ توانستیم به نرخ رشدی در مجموع بالاتر از هدف‌گذاری سند چشم‌انداز دست پیدا کنیم.

او افزود: در سند چشم‌انداز نرخ رشد ۸ درصد تعریف شده است. در هیچ یک از ۱۱ سالی که از تعریف این نرخ رشد گذشته، این مساله حاصل نشده بود و متاسفانه در برخی سال‌ها این نرخ رشد منفی هم بود اما امسال براساس گزارش ۹ ماهه بانک مرکزی ما نه تنها به این نرخ رسیدیم بلکه از آن گذر هم کردیم. این افتخاری برای دولت و مردم

است.

رییس دفتر رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: نکته دوم مثبت شدن تراز خارجی است. اگر ما بخواهیم کلمه استقلال را در اقتصاد یک کشور ترجمه کنیم خود را در تراز تجاری خارجی نشان می‌دهد.

نهاوندیان در مورد ادعای احمدی‌نژاد مبنی بر اینکه در دولت وی خزانه خالی نبوده و دولت گذشته هم بدهکار نبوده است، گفت: خوشبختانه همه اینها مواردی است که عدد و رقم آن کاملا روشن است. دستگاه‌های مسوول هم اطلاع‌رسانی‌های لازم را کرده و خواهند کرد.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران