شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 5900 | |

رهبر معظم انقلاب در دیدار رمضان عبدالله:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی پنجشنبه در دیدار رمضان عبدالله، دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین با اظهار خرسندی از پیروزی غزه مقاوم در جنگ ۵۱ روزه و اظهار عجز رژیم صهیونیستی در برابر مردمی محاصره شده، این پیروزی بزرگ را مصداق «وعده نصرت الهی» و بشارت‌دهنده تحقق پیروزی‌های بزرگ‌تر خواندند و تاکید کردند: جمهوری اسلامی و مردم ایران به پیروزی و ایستادگی شما افتخار کردند و امیدواریم سلسله پیروزی‌های مقاومت تا پیروزی نهایی ادامه یابد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، جنگ ۵۱ روزه و مقاومت منطقه کوچک غزه با جمعیت و امکانات محدود در مقابل یک رژیم بی‌رحم و نیروی نظامی مجهز به انواع امکانات و پشتیبانی را، یک مساله مهم و حیرت‌آور خواندند و افزودند: طبق محاسبات و تحلیل‌های عادی، رژیم صهیونیستی ‌باید با برخورداری از چنین امکاناتی در همان چند روز اول کار را تمام می‌کرد اما درنهایت، هم در دستیابی به اهداف خود اظهار عجز کرد و هم تسلیم شروط مقاومت شد. ایشان با اشاره به وعده‌های الهی برای یاری مجاهدان افزودند: همراهی شگفت‌انگیز مردم با مقاومت و خسته نشدن از بمباران بی‌وقفه دشمن و کشتار بی‌رحمانه بیش از ۲هزارنفر ازجمله تعداد زیادی از زنان و کودکان، چیزی جز لطف و کمک الهی نبود. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: تحقق وعده الهی در این صحنه نشان می‌دهد که این وعده‌ها در صحنه‌یی وسیع‌تر نیز محقق خواهد شد و اراده الهی بر این تعلق گرفته که مساله فلسطین را به دست شما به نتیجه برساند.

ایشان لزوم مراقبت در مقابل توطئه‌های پیچیده دشمن علیه مقاومت را مورد اشاره قرار دادند و از همین زاویه بر دو راهبرد مهم تاکید کردند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به بعید نبودن احتمال تکرار تجاوزات رژیم صهیونیستی خاطرنشان کردند: جریان مقاومت باید روزبه‌روز بر آمادگی‌های خود بیفزاید و ذخایر قدرت را در داخل غزه افزایش دهد. رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیان راهبرد دوم، برنامه‌ریزی برای همراه شدن بخش ساحل غربی فلسطین در رویارویی با رژیم اشغالگر را یک پروژه اساسی برشمردند و تاکید کردند: جنگ با رژیم صهیونیستی یک جنگِ سرنوشت است که باید تکلیف را نهایی کند و باید کاری کرد که دشمن همان نگرانی‌هایی را که از ناحیه غزه دارد از طرف ساحل غربی نیز احساس کند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان شرایط منطقه را بسیار پیچیده خواندند و افزودند: البته چشم‌انداز تحولات، چشم‌انداز روشن و خوبی است و امیدواریم خداوند متعال همه ما را به آنچه که صلاح امت اسلامی و فلسطین و خنثی‌کننده توطئه‌های دشمن است، راهنمایی کند. در این دیدار، رمضان عبدالله، دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین نیز ضمن ابراز خرسندی از سلامتی رهبر معظم انقلاب با بیان گزارشی از جنگ ۵۱ روزه و تبریک این پیروزی عزت آفرین به رهبر معظم انقلاب گفت: یقینا این پیروزی در سایه حمایت‌های جمهوری اسلامی حاصل شد و اگر کمک‌های موثر و راهبردی ایران نبود، امکان مقاومت و پیروزی در غزه فراهم نمی‌شد. رمضان عبدالله افزود: پیروزی مقاومت در غزه در حقیقت پیروزی ملت فلسطین است و با وجود صدمات شدید مردم در این جنگ نابرابر، همراهی، صبر و مقاومت آنان مثال‌زدنی است. رمضان عبدالله همچنین بیانات رهبر معظم انقلاب در جریان نبرد ۵۱ روزه و تاکید بر ضرورت تسلیح کرانه باختری برای مقابله با جنگ‌افروزی‌های رژیم صهیونیستی را موضوعی راهبردی و راه‌حلی موثر خواند که موجب تقویت روحیه و توان مضاعف مجاهدان شده است. دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین با اشاره به وعده برخی کشورها برای بازسازی غزه گفت: ما به این وعده‌ها امید چندانی نداریم و برای جبران خسارات امیدمان فقط به خداست.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران