شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 58848 | |

مجید تخت‌روانچی معاون اروپا و امریکای وزارت خارجه کشورمان روز گذشته و در حاشیه مراسم ختم پدر حمیدرضا آصفی سخنگوی پیشین این

وزارت‌خانه در پاسخ به پرسشی درباره اظهارت تیلرسون گزینه تصدی وزارت خارجه امریکا مبنی‌بر اینکه برجام باید مورد بازبینی قرار گیرد گفت: بارها اعلام کرده‌ایم به هیچ‌وجه پرونده برجام دوباره باز نخواهد شد و اجازه نخواهیم داد چنین اتفاقی بیفتد و این نه تنها موضع ما بلکه موضع همه اعضای 1+۵ است.

وی با اشاره به گذشت یک سال از اجرایی شدن برجام و در میان گذاشتن مشکلات اجرای آن با مردم اظهار داشت: یکی از مشکلات، بدعهدی‌هایی بود که امریکایی‌ها داشتند و در گفت‌وگوهایی که در جلسات برجام داشتیم به صراحت این موارد را مطرح کردیم. در طول جلسه کمیسیون مشترک در برجام در وین همه اعضا با نظر ما همراهی داشتند که به هیچ‌وجه نباید اجازه دهیم برجام با مشکلاتی در اجرا مواجه شود و مورد سوءاستفاده قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، وی در پاسخ به این پرسش که در نشست کمیسیون مشترک برجام در وین تضمین کتبی از امریکایی‌ها برای اینکه تمدید آیسا بر برجام تاثیرگذار نخواهد بود گرفته شد؟ گفت: در بیانیه‌یی که در پایان جلسه صادر شد، بر اینکه برجام باید به بهترین نحو اجرا شود تاکید شد. همچنین در طول جلسه هم تمام اعضا تاکید داشتند که به هیچ‌وجه نباید اجازه داده شود که از وضعیت سوءاستفاده شود و برجام بخواهد در اجرایش با مشکلاتی مواجه شود.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران