شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 58845 | |

رییس ‌جمهوری در مرقد امام (ره) مطرح کرد

روحانی:حضور مردم در مراسم آیت‌الله هاشمی‌ رفسنجانی از لحاظ سیاسی مهم بود

گروه ایران|

«میراث بزرگ آیت‌الله برای ایرانیان، عقلانیت و اعتدال بود.» این بخشی از اظهاراتی است که رییس دولت یازدهم در بازدید از مرقد امام (ره) مطرح کرده است. به فاصله 5 روز پس از فوت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، رییس‌جمهوری با حضور در مرقد امام (ره) برای ادای احترام به امام راحل و رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در مرقد معمار انقلاب اسلامی ایران درباره اهمیت حضور مردم در مراسم تشییع آیت‌الله و تاثیر سیاسی و اجتماعی این حضور صحبت کرد. حضوری که از منظر رییس‌جمهوری در آینده نقش قابل توجهی در حرکت کشور برای حرکت در مسیر رشد و پیشرفت ایفا خواهد کرد. به اعتقاد رییس دولت یازدهم درگذشت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی درست در زمانی اتفاق افتاد که ایران به لحاظ سیاسی و دیپلماسی در شرایط بسیار حساسی قرار داشت و مردم با استقبال با شکوهی که از آیت‌الله داشتند، پیام مهمی را برای آینده کشور به جهانیان صادر کردند.

روحانی «اعتدال» را مهم‌ترین میراث آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی برای ایرانیان برشمرد و از ضرورت پاسداری از این میراث ارزشمند سخن گفت. به همراه رییس‌جمهوری چهره‌هایی چون؛ سیدحسن خمینی تولیت آستان امام خمینی (ره)، محسن هاشمی‌، محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس‌جمهوری، علی ربیعی وزیر تعاون، مجید انصاری معاون حقوقی رییس‌جمهوری، محمدعلی شهیدی رییس بنیاد شهید و محمدعلی نجفی مشاور رییس‌جمهوری بودند. براساس آخرین اطلاعات قرار است مراسم هفتمین شب درگذشت رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام فردا یک‌شنبه در مرقد امام خمینی (ره) برگزار شود.

مظلومیت آیت‌الله، مردم را تکان داد

رییس‌جمهوری با بیان اینکه مردم انصافا در رحلت این مرد بزرگ وفاق خود را نسبت به خادمان نظام و انقلاب به خوبی نشان دادند، گفت: این حرکت از نظر سیاسی مهم بود که ملت در کنار مسوولان بزرگ نظام تا روز آخر هستند.

به گزارش ایرنا، حسن روحانی در حاشیه زیارت مرقد مطهر امام راحل و رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع خبرنگاران افزود: مردم نشان دادند که بعد از رحلت یا شهادت هم با حضور میلیونی خود، این رابطه و ارتباط بین مردم و مسوولان برای همیشه وجود دارد. رحلت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی از یاران بسیار نزدیک امام (ره) و مقام معظم رهبری برای همه ملت ایران یک مصیبت بزرگ بود.

رییس‌جمهوری اظهار کرد: هاشمی در همه روزهای انقلاب، نهضت اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران یک تفاخر بزرگ برای مردم بود.

روحانی با بیان اینکه رحلت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی مظلومیت ایشان را نشان داد، گفت: در تاریخ انقلاب و نهضت مظلومینی را دیدیم که در میان آنها آیت‌الله شهید بهشتی نمونه بزرگی بود و آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی هم شبیه آن مرد بزرگ دارای مظلومیت بود و این مظلومیت باعث شد مردم بعد از رحلت، تکان خوردند.

وی ادامه داد: این مساله باعث شد همه مردم وحدت بیشتری پیدا کنند و مراسم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی نمایشی بود از وحدت مردم و همه جناح‌ها و گروه‌ها که نشان می‌دهد، ملت بزرگ ایران زمان‌شناس است.


عقلانیت و اعتدال میراث بزرگ هاشمی

رییس دولت یازدهم خاطرنشان کرد: رحلت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی باعث شد همه مردم یکپارچه به صحنه بیایند و به جهانیان نشان دهند که به وظیفه خود عمل می‌کنند.

روحانی گفت: اگر بخواهیم ویژگی بزرگ آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی را ذکر کنیم ایشان در سراسر زندگی به غیر از جهاد، ایثار و فداکاری دارای عقلانیت و اعتدال بود.

وی اضافه کرد: آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در مسائل مختلف، فشارها و پیچ و خم‌ها، راه عقلانیت، تدبیر و میانه‌روی را طی می‌کرد و پیام آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی برای همه ما ادامه راه عقلانیت و اعتدال است. رییس‌جمهوری گفت: خوشبختانه آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در طول حیات خود در کنار امام (ره) و رهبری بود و امروز هم پس از رحلت، قبر شریف وی در کنار مقبره مطهر امام راحل و سیداحمد آقا خمینی قرار گرفت و نشان داد، حیات و ممات ایشان در کنار امام (ره) بوده است. روحانی افزود: خداوند به همه توفیق دهد که راه امام (ره) و رهبری را ادامه بدهیم و خادم خوبی برای مردم باشیم. گفتنی است در طول روزهای گذشته و در اقصا نقاط کشور مراسم‌ یادبودی از سوی رهبر معظم انقلاب و حوزه‌های علمیه و دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادها و اقشار مختلف مردم برگزار شده است.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران