شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 52480 | |

علی‌اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی در حاشیه سومین همایش سراسری یگان‌های حفاظت اظهار کرد: طبق اطلاعاتی که دریافت کردیم اوفک موافقتش را با فروش هواپیماهای ایرباس و بوئینگ اعلام کرده است. فروش این هواپیماها نیازمند تامین مالی آن ازسوی بانک‌ها و شرکت‌های بیمه بزرگ بین‌المللی است و با عملیاتی شدن این همکاری شاهد گشایش‌های بیشتر در روند همکاری‌های ایران و کشورهای مختلف خواهیم بود.

وی همچنین گفت: در سفری که به انگلیس داشتم و در دیدار با آقای هاموند رییس خزانه‌داری انگلیس صحبت مفصلی درباره تحریم‌ها کردیم و او گفت اگر یک پروژه بزرگ میان ایران و کشوری دیگر راه‌اندازی شود و بانک‌ها و شرکت‌های بیمه به واسطه آن وارد عمل شوند، این مساله می‌تواند به‌عنوان یک نمونه در رفع موانع بر سر همکاری‌های بزرگ با ایران تلقی شود. صالحی همچنین در ادامه به فروش آب سنگین به روسیه اشاره کرد و گفت: خوشبختانه ایران توانست مقادیر دیگری از آب سنگین را به روسیه بفروشد.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: امروز ایران از معدود کشورهایی است که حق تولید آب سنگین را به‌دست آورده و این حق برای او تثبیت شده است و در چارچوب آژانس مراودات بین‌المللی برای فروش آب سنگین را انجام می‌دهیم. امروز آب سنگین در صنایع جدید داروسازی، صنعت و تولید رادیو دارو مصرف دارد و نیاز به مصرف آن به تقاضای جهانی در حال تبدیل شدن است.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران