شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 52222 | |

رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا صبح دیروز در مراسم دانش‌آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه علوم هوایی شهید ستاری حضور یافتند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در این مراسم با تاکید بر لزوم آمادگی‌های روزافزون «ایمانی و اعتقادی»، «علمی و فنی» و «سازمانی و انضباطی» نیروهای مسلح و انتقال تجربیات گرانبهای دفاع مقدس به نیروهای جوان، تاکید کردند: امروز ملت ایران به دلیل پافشاری بر اسلام، استقلال، ارزش‌های والای خود و اعتقاد به حاکمیت دین خدا، با جبهه وسیعی از دشمنان مواجه است و نیروهای مسلح باید همواره آماده ایفای نقش خود، در صورت نیاز باشند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نیروهای جوان، مومن و کارآمد را ثروت بزرگ و واقعی کشور خواندند و با اشاره به دوران دفاع مقدس گفتند: دوران دفاع مقدس، آزمونی دشوار بود که در آن جوهر ارتش جمهوری اسلامی ایران آشکار و کارهای برجسته و درخشانی به دست نیروهای ارتش

انجام شد. ایشان یکی از اقدامات ضروری در دانشگاه‌های نیروهای مسلح را آشنایی با دوران دفاع مقدس و تبیین آن شرایط برای نیروهای جوان دانستند و افزودند: جنگ تحمیلی 8ساله درواقع یک جنگ بین‌المللی و تهاجم همه‌جانبه قدرت‌های بزرگ و دنباله‌روهای جهانی و منطقه‌یی آنها به مرزها، هویت، ارزش‌ها، نظام اسلامی و انقلاب ملت ایران بود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: در این قیامت کبری و معرکه عظیم، ملت بزرگ ایران و نیروهای مسلح با اتکا به نیروی ایمان و مقاومت و اعتماد به خدا و متکی به روح‌الله، قیامِ لله کردند و توانستند بر همه قدرت‌ها غلبه کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خطاب به دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش گفتند: نسل گذشته شما چنین نسل پرافتخاری بود و اکنون شما جوانان میراث‌بر آنها هستید.

ایشان با تجلیل از رشادت‌ها، جانفشانی‌ها و مجاهدت‌های سرداران و امیران ارتش همچون صیادها و بابایی‌ها، خاطرنشان کردند: امروز همه دنیا اعم از دوست و دشمن، بر زبان و در دل خود به عظمت، هوشمندی، شجاعت و اقتدار ملت ایران و نظام اسلامی معترف هستند. رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن تشکر از فرماندهان ارتش و فرماندهان دانشگاه‌های ارتش، در پایان سخنان خود تاکید کردند: به لطف و توفیق الهی، فردای کشور به‌مراتب بهتر و درخشان‌تر از امروز آن خواهد بود.

در ابتدای این مراسم، رهبر انقلاب اسلامی با حضور در یادمان شهدا، به شهیدان سرافراز ادای احترام و با قرائت فاتحه، علوّ درجات آنان را از خداوند متعال مسألت کردند. فرمانده کل قوا، سپس از یگان‌های حاضر در میدان سان دیدن کردند. در این مراسم، یک روحانی نمونه، یک ایثارگر نمونه، 3‌نفر از فرماندهان، 2نفر از اساتید و پژوهشگران و 6نفر از دانش‌آموختگان نمونه دانشگاه‌های ارتش، هدایای خود را از دست فرمانده معظم کل قوا دریافت کردند.

همچنین فرمانده دانشگاه شهید ستاری دانشنامه دانش‌آموختگان دانشگاه را اخذ کرد و نماینده دانش‌آموختگان و نماینده دانشجویان دانشگاه شهید ستاری نیز مفتخر به دریافت درجه و سردوشی شدند.

قرائت سوگندنامه دانشجویان جدید، اجرای سرود دسته جمعی و رزمایش میدانی «مدافعان حریم ولایت» از دیگر برنامه‌های مراسم امروز بود.

در این مراسم، همچنین امیر سرلشکر عطاءالله صالحی، فرمانده کل ارتش با تاکید بر آمادگی ارتش، خاطرنشان کرد: ارتش انقلابی ملت ایران بر تهدیدات استکبار جهانی به سرکردگی امریکا و توطئه‌های انگلیس و رژیم صهیونیستی به‌خوبی اشراف دارد و آماده پاسخگویی و دفع هرگونه تجاوز و تهدید دشمن در دورتر از مرزها هستیم.

امیر سرتیپ دوم هادیان، فرمانده دانشگاه علوم هوایی شهید ستاری نیز گزارشی از روند تحصیلی و آموزش‌های تخصصی، علمی و برنامه‌های تربیتی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه‌های افسری ارتش بیان کرد. در ادامه مراسم، یگان‌های حاضر در میدان از مقابل جایگاه رژه رفتند.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران