شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 44188 | |

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به افتتاحیه دهمین دوره مجلس شورای اسلامی:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مراسم افتتاحیه دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با سپاس از حضور حماسی مردم در انتخابات مجلس قانون‌گذاری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی را به دنبال کردن الزامات تحقق اقتصاد مقاوم و گسترش و تعمیق فرهنگ اسلامی همچنین پرهیز از سرگرم شدن به زایده‌های جناحی و غالب ‌ساختن انگیزه‌های شخصی بر مصالح عمومی توصیه و خطاب به آنان تاکید کردند: وظیفه انقلابی و قانونی شما آن است که مجلس را سنگری استوار در برابر ترفند و فسون و افزون‌خواهی گستاخانه استکبار و نقطه اتکای درخشان مردم مومن و انقلابی بسازید.

متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی که صبح دیروز ازسوی حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی‌گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری در مراسم افتتاحیه دهمین دوره مجلس شورای اسلامی قرائت شد، به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

آغاز دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ماه مبارک شعبان را که ماه معنویت و خشوع و ماه اعیاد بزرگ مذهبی است، به ملت عظیم‌الشأن ایران اسلامی و به شما برگزیدگان و پذیرندگان مسوولیت‌های بزرگ تبریک می‌گویم و از آحاد مردم عزیز که با حماسه انتخابات، چرخه بی‌وقفه قانون‌گذاری را تداوم بخشیده و حلقه دیگری بر این زنجیره حیاتی افزوده‌اند، سپاسگزاری می‌کنم.

این همه، برآمده از توفیق الهی و نشانه لطف و رحمت ذات اقدس اوست که دست قدرت بی‌همتا را مددکار ملت و کشور و نظام اسلامی ساخته است. دل و زبان از سپاس‌گویی این نعمت ناتوانند.

ملت ایران با حضور حداکثری در انتخابات پراهمیت مجلس قانون‌گذاری، بیعت دیرین خود با نظام جمهوری اسلامی را بار دیگر تکرار کردند و با این زبان رسا به بدخواهان پاسخ گفتند. وفاداری ارزشمند ملت، مسوولان نظام را در بخش‌های گوناگون به احساس مسوولیت و شکر نعمت فرا می‌خواند. ذمّه ما مسوولان، اکنون سنگین‌بارتر از گذشته است. سوگند نمایندگان -که در نخستین روز کاری خود ادا خواهند کرد و سوگندی شرعی و الزام‌آور است- سرفصل‌های اساسی وظایف نمایندگی در مجلس را بیان کرده است؛ شما برادران و خواهران محترم می‌توانید با حکمت و خردمندی و اخلاص و پارسایی، این وظایف را در خلال عمل قانونی خود -که عمدتا قانون‌گذاری و نظارت است- تحقق بخشیده، نزد خدا و خلق سرافراز گردید. در این‌صورت است که مجلس شورای اسلامی را در جایگاه ویژه خویش یعنی «در رأس امور کشور»

نگاه خواهید داشت.

شرایط توفانی منطقه و جهان و ماجراجویی‌های بین‌المللی سلطه‌گران و اتباع‌شان، ایران اسلامی را با اوضاع پیچیده‌تری از گذشته روبه‌رو کرده است. اقتدار کشور برای مواجهه با این شرایط، به هوشمندی و عزم راسخ و در دست داشتن ابتکار عمل ازسوی همه مسوولان نیاز دارد. وظیفه انقلابی و قانونی شما نمایندگان محترم آن است که مجلس را سنگری استوار در برابر ترفند و فسون و افزون‌خواهی گستاخانه استکبار و نقطه اتکای درخشان مردم مومن و انقلابی بسازید.

تحقق بخشیدن به اقتصاد مقاوم با همه الزامات قطعی آن و نیز تلاش مجدانه برای گسترش و ژرف‌سازی فرهنگ اسلامی، دو اولویت فوری کنونی است. اولویت‌های مهم دیگری در بخش‌های گوناگون مربوط به اقتدار ملی و استحکام امنیت و مصونیت کشور، وجود دارد که تضمین‌کننده استقرار عدالت اجتماعی و استقلال و پیشرفت کشور است. شناخت این اولویت‌ها ازجمله وظایف نمایندگان و در دسترس ذهن هوشمند آنان است.

نمایندگان محترم را به توکل و حسن ظن به وعده‌های خداوند قادر و استقامت در صراط مستقیم الهی توصیه می‌کنم و از سرگرم شدن به زایده‌های جناحی و غالب‌ کردن انگیزه‌های شخصی بر مصالح عمومی بر حذر می‌دارم.

لازم می‌دانم از نمایندگان محترم مجلس نهم و رییس پرتلاش و خدوم آن و همه هیات رییسه و نیز از همه دست‌اندرکاران انتخابات مجلس دهم، در همه بخش‌های آن صمیمانه تشکر و قدردانی کنم.

یاد امام راحل عظیم‌الشأن و شهدا و ایثارگران این راه را گرامی می‌دارم و با سلام و تعظیم به حضرت ولی‌الله الاعظم ارواحنا فداه توفیقات همه شما را از خدای متعال مسألت می‌کنم.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران